Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/novyny-knyzhkovogo-svitu/pomer-poet-mojsej-fishbejn/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Помер поет Мойсей Фішбейн

01.06.2020
Відгук

26 травня, на 74-му році життя, після важкої хвороби помер український поет, письменник та перекладач Мойсей Фішбейн. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав  голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Мойсей Фішбейн народився 1946 року в Чернівцях. Працював у Головній редакції Української радянської енциклопедії, а також літературним секретарем Миколи Бажана. 1979 року відмовився співпрацювати з  Комітетом Державної Безпеки СРСР, через що був змушений емігрувати. Із 1982 року жив у Німеччині, 2003-го повернувся в Україну.

Мойсей Фішбейн є автором наступних творів: «Ямбове коло» (1974), «Збірка без назви» (1984), «Дивний сад» (1991), «Апокриф» (1996), «Розпорошені тіні» (2001), «Аферизми» (2003), «Ранній рай» (2006).

Також Фішбейн відомий як перекладач. Переклав українською поезії Гайнріха Гайне, Райнера Марію Рільке, Пауля Целана, Шарля Бодлера та ін.

Лауреат Премії імені Василя Стуса. Був також нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня та орденом «За інтелектуальну відвагу».

Завдяки Мойсеєві Фішбейну Ізраїль став першою у світі державою, що прийняла на лікування дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.


Читайте також:


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image