Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/paul-tselan/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Пауль Целан - книги та біографія

Пауль Целан

Пауль Целан - австрійський поет, перекладав вірші. Світ побачив 23 листопада 1920 року в Чернівцях.

З 1938 року юний Пауль вивчає медицину в медичній школі містечка Тур у Франції, але з початком Другої світової війни повернувся додому, де продовжував студії в Чернівецькому університеті. Після приходу совєтського  режиму в Чернівцях поет пристосовується до реалій: вивчає російську і займається перекладом. Наступні три роки Целан жив в мотрошних обставинах, загинули всі рідні, живим залишився тільки за  чистої випадковості. Мав роботу у видавництві «Російська книжка» в Бухаресті, перекладав з румунської на російську прозу, писав власні вірші. В 1947 році в журналі «Агора» написані три вірші, підписані нікому не відомим прізвищем - Целан. У 1947 році він  переїхав в Австрію. У Відні в Целана  з'являються друзі і однодумці, які фінансово допомогли Целану опублікувати першу книгу віршів «Пісок з урн» в 1948 році. Того ж року автор переїхав до Парижа, де жив до кінця життя.

У 1952 році виходить друком збірник віршів Целана «Мак і пам'ять» - цикл, присвячений пам'яті загиблих.Деякі вірші стали «знаменням XX століття». У своїй творчості Целан пройшов дивовижний шлях від традиційно вірша до верлібру, в якому не тільки затемнюється зміст розірваних рядків, але вже починається руйнація словесної тканини. Пізні вірші Целана схожі на імпресіоністичні і важкі для розуміння ребуси. Остання книга віршів Целана опублікована посмертно в 1970 році з пророчим заголовокм - «Неминучість світла». 

Біографія Пауля Целана підтверджує факт унікальності поета, який створив унікальний голос поезії в складну епоху. Замовити книги Пауля Целана можна на нашому сайті або купити в мережах магазинів «Книгарня Є».

Поціновувачам живих та справжніх  історій варто купити книги Оксани Кузів. Авторка по-справжньому вміє заглядати в людські серця, тому її книги точно не залишить вас байдужими.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image