Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/vasil-stus/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Василь Стус - книги та біографія

Василь Стус

Вірші Василя Стуса не лише відзначаються ліричністю та мелодійністю, вони — справжня світова спадщина, голос протесту, символ боротьби, а в їхній основі — усвідомлення внутрішньої свободи.

Василь Стус — український поет, прозаїк, літературознавець, перекладач, правозахисник. Народився 1938 року на Вінниччині. Після закінчення школи вступає на історико-літературний факультет Донецького педінституту. У студентські роки працює в бібліотеці, закінчивши навчання, викладає українську мову та літературу в Горлівській школі, опісля ще два роки служить в армії на Уралі. Під час навчання та служби починає писати свої вірші. У 1959 році його перші роботи опубліковані у «Літературній газеті». У 1963 році вступає до аспірантури Інституту літератури ім. Шевченка, з якої згодом виключений через участь у протесті на прем'єрі фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків». Автор заробляє на життя, працюючи в історичному архіві, згодом — на шахті, залізниці, будівництві, в метро. Його перші збірки «Круговерть» та «Зимові дерева» відхилені видавництвами. Літературна діяльність поета, критичні оцінки режиму і протести проти порушення прав людини спричинили перший арешт у 1972 році. Внесок Василя Стуса в розвиток української державності важко переоцінити, адже за свої ідеї він зрештою поплатився життям через неодноразові арешти, перебування в засланні й таборах.

Василь Стус — активний представник руху шістдесятників, а його творчість має непересічну вагу для сучасності.

Книги Василя Стуса тривалий час належали до категорії забороненої літератури й не публікувалися. Автор ніколи не переставав творити, багато віршів написані та знищені в таборах, проте деякі з них вдалося зберегти. Однак видати книжки Стуса стало можливо лише на початку 1990-х років.

Книги Едіт Вортон https://book-ye.com.ua/authors/edit-vorton/ розповідають не тільки про манери та звичаї минулих епох, а й про зіткнення загальноприйнятих моральних підвалин та щирих глибоких почуттів, які неминуче призводять до трагедії людської долі.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image