Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/virnyj-sekundant-knyhy-pro-dueli-ta-duelyantiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Вірний секундант: книги про дуелі та дуелянтів

25.02.2021
Відгук

Книги про чоловічу честь – це та література, яку обов’язково слід читати хлопчикам-підліткам і юнакам, які мають життєві цінності, принципи та переконання. Вона неабияк допомагає виховати гарні риси характеру. Герої таких книжок не бояться брати відповідальність за свої вчинки, добиватися поставленої мети й відстоювати свою честь. Останній аспект нерідко виливається в сюжети про дуелі, коли за образу чи негідність супротивника викликають на поєдинок. На дуелях, як правило, користувалися вогнепальною зброєю, рідше – холодною. Існували цілі системи дуельних правил, яких необхідно було суворо дотримуватися. Зрозуміло, що така своєрідна чоловіча культура не могла не відбитися в численних літературних творах.

Три мушкетери.jpgДуелі в зарубіжній літературі – це завжди небезпечно, але дуже яскраво. Згадаймо, до прикладу, знаменитий роман Александра Дюма «Три мушкетери». У ньому поєдинки зустрічаються буквально на кожному кроці. Так, дʼАртаньян хвацько фехтує з незнайомцем у темному плащі, згодом, абсолютно ненароком, він викликає на дуель Атоса, Портоса й Араміса, що стають його друзями. Цей твір буквально наповнений пригодами, інтригами та перестрілками. Не дивно, що він має шалену популярність, належить до зарубіжної класики художньої літератури й неодноразово екранізувався.

Німецький принц Богуслав Радзивіл.jpgІсторичні романи взагалі дуже багаті на поєдинки й дуелі. Так, варто згадати книжки Ірини Даневської «Німецький принц Богуслав Радзивіл» та «Генерал короля Богуслав Радзивіл». Вони розповідають про цілком реальну історичну особу – представника литовської шляхти князя Богуслава Радзивіла. Письменниця розкриває перед нами панораму його життя і звитяг, зосереджуючи увагу, зокрема, на участі в Національно-визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького 1648-1657 років на боці Речі Посполитої.

Муссоліні.jpgІсторичний підтекст з описом поєдинків зустрінемо і в книжці Алессандро Кампі «Муссоліні».

Герой нашого часу.jpgДуелі в літературних творах нерідко відбуваються між головним героєм та антагоністом. Так, наприклад, як це було в романі Михайла Лермонтова «Герой нашего времени». Тут ми бачимо поєдинок між Печоріним та Грушницьким, які втілюють не лише конфлікт особистостей, а й протистояння світоглядів та ідеалів. Нерідко дуелі відбуваються в цілком бойовій атмосфері, на фронті, під час війни.

Марш Радецького та інші романи.jpgТакі вчинки особливо переслідують із боку командування, але що вдієш, коли власну честь треба відстоювати? Саме це можна побачити у виданні Йозефа Рота «Марш Радецького та інші романи». 

Гамлет, принц данський.jpgПоєдинки в книгах мають динаміку та вибуховість. Саме так, як у безсмертній трагедії Вільяма Шекспіра «Гамлет, принц данський», в якій можна побачити не лише дуель на зброї, а й потужне психологічне протистояння впродовж усього сюжету.

Этюд в багровых тонах.jpgЗгадаймо книжку Артура Конан Дойла «Этюд в багровых тонах». Вона також демонструє доволі цікавий поєдинок.

Пані Боварі.jpegТематику дуелі підіймає й роман Гюстава Флобера «Пані Боварі». Ці твори давно стали визнаною золотою класикою.

Двенадцать стульев.jpgУтім, дуелі в літературі бувають і суто комічні.  Саме так подано поєдинок між Остапом Бендером та однооким шахістом у романі «Двенадцать стульев».Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%