Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyhy-shcho-navchat-krasyvo-hovoryty-j-hramotno-pysaty/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги, що навчать красиво говорити й грамотно писати

04.06.2020
Відгук

Журналістика завжди вабить молодих людей. Розуміти та розбирати постійний інформаційний потік, доносити важливі повідомлення суспільству і цим приносити йому користь. Чи не круто? Сьогоднішня добірка про книжки, які стануть у пригоді будь-якому медійнику (теперішньому чи майбутньому). Але й не тільки йому. 

Книги про журналістів

Телебачення прямого ефіру.jpgЯка книга для телеведучих без практичних порад? Менше теорії, більше практики – ось  девіз такої літератури. «Телебачення прямого ефіру: практика мовлення, типові помилки» ідеально підходить під такий критерій. У цьому посібнику всебічно висвітлено  специфіку однієї із найбажаніших професій журналістики – телевізійної журналістики. На вас чекає знайомство з особливостями стилістики мовлення у телеефірах. Приклади та пояснення вдалого використання різних засобів української мови (від лексичних і морфологічних до фразеологічних, синтаксичних) при підготовці та проведенні ефірів. Та ще багато різноманітних таємниць та завдань, які допоможуть професійно розвиватися.

Сторітелінг для очей, вух і серця.jpgКорисними книгами для працівників медіа стануть «Сторітелінг для очей, вух і серця» та «Мистецтво говорити». Перша повідає про важливе вміння розповідати історії. Історії, якими насолоджуєшся та хочеш перечитувати. Марк Лівін переконаний, що завдяки такому методу можна оживити, прикрасити чи зробити яскравішою найсухішу інформацію. І своїми знаннями про текст та історіями він ділиться зі всіма охочими саме у цій книжці. Друга ж книжка – відкриває своїм читачам таємниці ефективного спілкування. Без зайвих слів чи води, з дієвими порадами, інструментами, стратегіями, ілюстрованих безліччю прикладів з комунікаційної практики автора.          

Репортаж між фактами та емоціями.jpgЩе одним посібником для журналістів початківців є видання «Репортаж: між фактами та емоціями. Практичний посібник для журналістів». Репортаж – один із видів донесення інформації до  будь-якої аудиторії. Без нього важко було б уявити саму журналістику. І тут перед початківцями постає серйозне задання: як написати справді хороший репортаж? Або який з видів репортажу варто обрати для висвітлення тієї чи іншої ситуації? Насправді, таких питань ще дуже і дуже багато. А відповіді на них дізнавайтеся у вищезгаданому підручнику. До того ж, він містить теоретичний розбір суті репортажу, багато наочних ілюстрацій, технік та порад.         

Лабораторія Ісландія.jpgА якщо набридли навчальні матеріали з журналістики, а читати щось пізнавальне хочеться, можемо запропонувати вам книжки у жанрі художнього репортажу. Такий вид репортажу цікавий та корисний для будь-кого. А для журналіста це ще нагода зрозуміти за якими внутрішніми канонами він живе. І не забувайте про нові знання та історії, якими насичений будь-який художній репортаж. Вибір тільки за вами та вашими вподобаннями. А ось декілька, на наш погляд, найцікавіших : «Лабораторія Ісландія» (про все чим живуть ісландці й Ісландія), «Зникомі європейці» (про маловідомих етносів Європи на межі зникнення), «Ті, що стомилися боятися» (про події зими 2015 біля Дебальцеве очима військового хірурга). Інші подібні книги шукайте у книгах з журналістики.


Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня сім'ї

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%