Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/raj-dlya-filolohiv-knyhy-vid-spravzhnikh-majstriv-slova/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
22.05.2020
Відгук

Рай для філологів: книги від справжніх майстрів слова

Серед безлічі національних бібліотек та книг світу можна виокремити ті, які просто мусить прочитати кожен чи кожна закоханий/а у слово, а що вже казати про філологів!

Книги, які має прочитати кожен філолог

Улісс.jpgІснують цілі переліки хитромудрої та визначної літератури, які вправному філологу слід підкорити. Найпопулярніші книги в світі з’являються у таких переліках, і славнозвісний «Улісс» Джеймса Джойса не виняток. Складний модерний текст, у якому потік свідомості б’є струмом. Головний герой Леопольд Блум, блукаючи вуличками Дубліну, продирається крізь нетрі спогадів та нашарування смислів. Літературознавці проводять паралелі між Джойсовим текстом та Гомерівською «Одіссеєю». Тобто «Улісс» складається з інтертекстуальних відсилань та алюзій на інші визначні сюжети світової літератури. Текст «Улісса» налічує 250 тисяч слів зі словника, тобто 30 тисяч унікальних слів. Спробуйте посперечатись із фактом, що «Улісс» є перлиною для будь-якого філолога.

Пташка за пташкою.jpgЖиття сучасної людини – це суцільний текст. Ми розповідаємо історії у соцмережах та при живому спілкуванні. Книга «Пташка за пташкою» Енн Ламотт неодмінно стане у нагоді усім, хто працює з текстом – усним чи письмовим.  Енн дає цінні поради для новачків та бувалих текстротворців, навчає думати як письменник та відкидати сумніви. Авторка наголошує, що найважливіше у написанні тексту – це щастя творчості і задоволення від процесу. Якщо вам є що сказати, то уважно слухайте поради Енн і творіть.

Усі вогні – вогонь.jpgТоп захоплюючих книг для філологів органічно доповнює класика 20 століття. Книги Хуліо Кортасара, одного з трьох легендарних творців жанру магічного реалізму, вражають багатоаспектністю. «Усі вогні – вогонь» – чуттєва збірка короткої прози, у якій реальність зображуваного переплітається із міфом, а обставини, у які потрапляють головні персонажі, попри межовий характер, цілком реальні.

Вальс на прощання.jpgЧеський письменник Мілан Кундера заслужено отримав звання майстра влучного слова. Його романи «Вальс на прощання» та «Нестерпна легкість буття» вражають простотою мови та іронізмом вислову.

Сліпий вбивця.jpgКниги з закрученим сюжетом, як ніщо інше, викликають жвавий інтерес у філологів. Роман Маргарет Етвуд «Сліпий вбивця» не лише вразить вибагливих читачів чудовою художньою мовою, а й розповість захоплюючу і заплутану історію життя двох сестер Айріс і Лори. Історія згортається з обох сторін: від початку і завершення до середини, тобто на початку ми знайомимось з 83-річною Айріс, і паралельно спостерігаємо за юністю сестер. Згодом дізнаємось, що Лора гине в автокатастрофі, залишившись легендарною письменницею, у якої безліч фанатів. Роман уміщує ще кілька сюжетних ліній, які загадково переплітаються з головною. Філологи і філологині, із захватом беріться за цей клубок сюжетів і розплутайте його, буде неймовірно цікаво.

Поетичні збірки для філологів занурять у світ поетичної мови, а там ви відкриєте цілий океан незбагненних авторських метафор, вишуканих епітетів та невибагливих евфемізмів.


Читайте також:

Персональний подарунок на першу покупку

Додатково 10% знижки

Реєструйся та отримай смс з
промокодом на знижку

Промокод діє тільки сьогодні
Зареєструйся отримай -10%