Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/istorychni-knyhy-z-najyaskravishym-opysom-perelomnykh-periodiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Історичні книги з найяскравішим описом переломних періодів

20.07.2020
Відгук

Буває, переповнює такий особливий настрій, коли хочеться зануритися у глобальний історичний роман об’ємом щонайменше 600 сторінок. Тільки книжкова цеглина, кава або чай, вільний вечір та тотальне занурення в іншу історичну епоху.

Історичні книги українською

Українські читачі змалку знайомі з європейським історичним романом. У школі ми вивчали Вальтера Скотта, знайомилися з творчістю Олександра Дюма та починали відкривати світ українського історичного роману разом з Пантелеймоном Кулішем. Сучасна українська література пропонує власний погляд на події попередніх історичних епох. 

Музей покинутих секретів.jpgЗдається, топ сучасних історичних книг не обійдеться без згадки про “Музей покинутих секретів” Оксани Забужко, який справедливо називають сучасним епосом України. Три покоління, відтинок часу у 60 років та нашарування особистих історій створюють особливу, майже монументальну ауру довкола представленої легенди сучасної української літератури.

Букова земля.jpgОднією з кращих книг 2019 року справедливо вважають історичний роман “Букова земля” Марії Матіос, який  охоплює період завдовжки у 225 років та історію п’яти родин різного суспільного статусу, об’єднаних довкола одного регіону – Буковини. У художній манері письменниця представляє ледь не цілу наукову дисертацію, оскільки працювала над книгою протягом десяти років. Від покоління до покоління перед нами постають різні люди Буковини, починаючи від представників різних етносів Європи: німців, євреїв, українців, росіян, які поселяються на Буковині, і закінчуючи уніфікованими“совєтськими” людьми. Важкий та панорамний роман Марії Матіос оповідає про цілі хвилі змін історії, а тому такий важливий для сучасного українця.

амадока.jpgЗдається, ще рано судити, але новинка від Софії Андрухович “Амадока” претендує на звання книги-бестселлера серед сучасних історичних романів. Авторка вміло документує події, свідками яких є ми з вами. Богдан втратив пам’ять під час війни на Сході України. Разом з дружиною він тепер продирається крізь нетрі особистих спогадів та колективної пам’яті, де було і залишається море випробувань та страждань: Голокост, сталінські репресії інтелектуалів, війна на Донбасі. Важлива книга про культурну пам’ять та культурний спадок, особистий внесок кожного та болючу реальність сучасної України.

Книги Якова.jpgІ щоб відійти трохи від історичних процесів, які випробовували українську націю на міцність, згадаємо також новий переклад від сучасної нобелівської лавреатки Ольги Токарчук “Книги Якова”. Тут не лише історія формування юдейських релігійних рухів, а й особиста трагедія Якова – пророка, наставника та творця ідеології, який продирається крізь павутину сумнівів та шукає власне призначення. Фундаментальна книга  Ольги Токарчук не залишить вас байдужими і розповість про нетипову історію, яка може вплинути на ваше світобачення.

У пошуках аналізу історичних епох та періодів зазирайте на історичні романи.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%