Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/valeriy-shevchuk/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Валерій Шевчук - книги та біографія

Валерій Шевчук

Валерій Шевчук — український письменник, історик, літературознавець, член Спілки письменників України, нагороджений престижними літературними преміями.

Народився 1939 року в місті Житомир. Його дитинство було наповнене подіями та враженнями. Після закінчення школи, працював простим робітничим, саме в цей момент почав захоплюватися вивченням української літератури. У 1958 році вступив на історико-філологічний факультет Київського університету. 

В період навчання автору вдалося налагодити стосунки з літературними студіями, Шевчук почав писати перші вірші, потім новели. Після закінчення університету працював кореспондентом газети, пізніше влаштувався в науково-методичний відділ музеєзнавства. На даний момент працює викладачем у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

Дебют Валерія Шевчука відбувся у 1961 році, коли вийшло друком оповідання «Настунька» у збірнику «Вінок Кобзареві». 

Твори Валерія Шевчука у важкі сімдесяті роки майже не друкували, але автор продовжував письменницьку діяльність. 

Вірші Валерія Шевчука вперше були видані у видавництві «Либідь», що стало у певному розумінні сенсаційною новинкою, адже автор був відомий перш за все, як класик української прози. До книги «Місто Днів» увійшли вірші, написані за довгий період часу, починаючи від шкільних років автора.

Відомі книги Валерія Шевчука високо оцінюють в літературному світі. Серед таких книг: «Дім на горі», «Серед тижня», «Крик півня на світанку», «Мисленне дерево» та багато інших. Письменник в своїх книгах намагався осмислити історію та сучасність, людину та її боротьбу за щастя, пошуки істини та жагу пізнання, що стають частинами картини, з якої складається наше життя.  На основі сюжетів його творів виходили п'єси в театрах та знімались художні фільми.

Творчість Горака Романа охоплює біографії відомих українців та уроки історії, які побудовані на документальній основі.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image