Топ-7 книг, які отримали високі оцінки критиків та читачів
Далеко не всі книги одночасно отримують схвальні оцінки від критиків та читачів. Сьогоднішня добірка про книги, які полюбили і ті, і інші.
Легкі книги
Що почитати для душі? Наприклад, Тараса Прохаська. Його остання книжка «Так, але» – це збірничок есе (або шкіців-замальовок) про все на світі та все про світ. У ній є все, за що ми так полюбили Прохаська: унікальний авторський стиль, життєві рефлексії, некваплива та заспокійлива оповідь, наповнена бездонною мудрістю. Кожен знайде у книжці щось своє, особливе та душевно-таємниче.
«Франческа. Повелителька траєкторій» – ще одна книжка, здатна відволікти нас від сьогоднішніх реалій. Приготуйтеся, на вас чекають неймовірні пригоди, від яких неможливо відірватися. Герої книжки працюють в НАСА, яка вимагає суворої дисципліни, відповідальності, уважності та серйозності. Та чи справді все так? Кумедні халепи, гумористичні історії, у які вічно потрапляє команда, зокрема Франческа, змінять вашу думку. Веселий настрій і трішки нових космічних знань вам гарантовані.
Класику книг також не варто забувати. Тим паче, якщо вона легка та жартівлива, як «Сатурнін» Зденєка Їротки. Дивакуватий доктор Влах, який класифікував людей на основі їхньої поведінки недільного ранку в кав’ярні; ексцентричний слуга Сатурнін – мастак створення абсурдних ситуацій; надокучлива тітка, яка лізе куди треба та не треба. З такими героями сумувати не доводиться. Гумор, легкий сарказм, іронія та нотки наївного абсурду роману подарують читачам незабутні враження.
Для поціновувачів чогось філософського пропонуємо роман Вільяма Сомерса Моема «Тягар пристрастей людських». У ньому головний герой шукає справжню істину: сенс свого буття. І цей пошук сповнений безліччю випробувань, перешкод та роздумів про життя, власне існування, дружбу, кохання, релігію, щастя. Але чи вдасться йому реалізувати свій задум?
Розумні книги здатні відкривати таємні закутки життя чи історії. Однією з таких книжок є історичний роман Ольги Токарчук «Книги Якова». Вона перенесе вас у часи Речі Посполитої в історію формування єврейських єретичних рухів. Переплетіння територій України та Польщі, релігій (католицизму, юдаїзму, ісламу), концепції інакшого витончено формують уявлення про зіткнення культур.
Наступна книжка у нашій добірці – «Оповідь служниці». Маргарет Етвуд. Події роману розгортаються у майбутньому, у вигаданій тоталітарній республіці на території США. До влади прийшли військові, які стали панівною кастою. А через екологічну катастрофу майже всі жінки втратили можливість народжувати. Тих, кого оминуло безпліддя, збирають в одному місці та готують бути «служницями» для високих панів.
До кращих книг (https://book-ye.com.ua/catalog/vydavnytstva/filter/knigarnya_rekomendu-is-true/) одразу потрапив і новий роман Артема Чапая «Дивні люди». Це історія життя Степана Вовка. Він неандерталець, і його ДНК відтворили українські науковці. Захопливий початок, правда? Та найцікавіше починається тоді, коли герой виходить у широкий світ та українські реалії.