Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/shcho-shche-pochytaty-yakshcho-spodobalasya-gra-prestoliv/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Що ще почитати, якщо сподобалася «Гра Престолів»

11.05.2019
Відгук

Книги для фанатів «Гри Престолів» необхідні для того, аби підтримувати ті емоції та відчуття, що виникли під час прочитання чи перегляду легендарного творіння Джорджа Мартіна. Якщо не рахувати приквелів, що обіцяють невдовзі з’явитися, за великим рахунком залишається два варіанти щодо того, як жити після «Гри Престолів».

Перший — це перечитувати або передивлятися «Гру Престолів» (заодно тестуючи теорію «вічного повернення» за Ніцше і передаючи вітання Джону Сноу). 

Другий — це піти далі і віднайти ритм, драйв та атмосферу «Гри Престолів» в інших книжках, а заодно отримати інший рівень сприйняття та інтерпретацій. Тож вирушаймо шляхом багатоликої добірки!

Книги, схожі на «Пісню Льоду і Полум’я»

Почнемо з книги, яка схожа на «Пісню Льоду і Полум’я»  Салмана Рушді  «Флорентійської чарівниці» — роману дещо казково-пригодницької форми, але на тлі історичних подій доби Відродження. Гареми, палацові інтриги, неочікувані повороти — загалом, усе як треба. Звичаї, що побутували в тогочасній Італії, Індії та Туреччини, лише посилюють враження від атмосфери дійства — так само епічно, як у «Грі Престолів», але засноване на реальних країнах, подіях і міфах.

«На лезі клинка» Джо Аберкромбі — це світ, який дуже легко переплутати з «Грою Престолів». Якщо відкрити першу сторінку і почати читати, то не одразу прийде усвідомлення того, що йдеться все таки не про Тіріона, Джона Сноу, Ланістерів та білих ходоків, а про короля-самозванця Бетода, кровожерливих гурків, мага Юлвея та північанина дикуна Логена Дев’ятипалого. А ще тут є чорний гумор, яскраві діалоги, а також жвава, смілива подорож.

Teri_.jpg«Володар перснів» Дж. Р. Р. Толкіна може стати в нагоді як антидепресант після прагматичного, цинічного та жорстокого світу, що вигадав Джордж Мартін. Навіть якщо ви не лише дивилися трилогію «Володар перснів», а ще й читали, то зануритися у світ гобітів, ельфів, гномів та орків не завадить, адже там усе ще існує дихотомія добра та зла, яка дозволяє вірити у казку. А добрі жарти гномів ще й цілющі після 8 сезонів цинічних афоризмів Тіріона.

Куди ж без Террі Пратчетта? Ви, мабуть, точно вже чули про його фентезійний «Дискосвіт», що складається з не одного десятка книжок. За світом чарівників, вампірів, магів, відьом приховуються алюзії на усе на світі — філософські ідеї, журналістику, книгодрукування, влаштування бізнесу. Різноманітні описи сцен, явищ, подій та діалоги персонажів читаються на одному диханні і відчуваються як єдиний органічний вимір, у який хочеться повертатися, як колись у черговий розділ (або серію) «Гри Престолів».

Анджей Сапковський створив ліричну та саркастичну уявну реальність, наповнену різноманітними мешканцями — відьмаками, віями, віперами, мантикорами, гулами, грифонами і брукс-вампірицями. Грали в комп’ютерну гру «Відьмак»? Так? Тоді уявляєте, що буде, якщо прочитати серію книг про відьмака і відтворити кожну деталь та емоцію? Якщо не доводилося проходити квести та битися з чудовиськами і вириватися з віртуального виміру, лише щоб перевірити, хто зараз президент, то це ще краще — ніщо не завадить створити неповторний відьмачий світ у власній свідомості.

Так само, як у «Грі Престолів», тільки на реальних подіях

Фентезійні книги — це захоплює. Але «Гра Престолів» є також хорошим грунтом для вивчення історії. Уже існують меми, де княгиню Ольгу порівнюють з Дайнеріс Таргаріен, а Еурона з древлянським князем Малом. Подейкують, що «Криваве весілля» також має історичне підґрунтя. Ми вирішили запропонувати розпочати з того, що є не таким відомим для кожного з нас, з того, про що багато чули, але в загальних рисах і про що насправді мало знаємо. Тим цікавіше буде читати — «Історія Візантії. Вступ до візантиністики»! Інтриги, престоли, духовенство, відрізані голови та інші частини тіла, намір об’єднати увесь світ і зима, що досі триває.

Чотири жінки, чотири сестри, чотири королеви, що правили Європою у ХІІІ ст. Динамічна розповідь про суперництво, амбіції, образи та смертельну помсту між чотирма серсеями ланістер — історічна біографістика у книжці «Чотири королеви»! Гаряча суміш, що запалить ваше серце, яке засумувало без Дайнеріс, Ар’ї, Міссандеї та Брієнни Тарт.

Жила собі головна героїня. Звали її Ківрін. Навчалася в Оксфорді в 2054 році. Аж раптом вона потрапляє у місце, схоже на руїни Валірії у серіальному світі «Гри Престолів» — саме там можна заразитися сірою хворобою. Це місце — середньовічна Англія 1348 року і там якраз самий розпал чуми. Нічогенько так, погодьтесь? Ківрін, як і Ар’ї Старк, доводиться покластися лише на себе.

В «Еліксирі багряного кольору» є, скажімо, тіло дівчини, позбавлене крові. Задушений секретар консисторії. Страшна помста, каторга, злочин задля кохання і загадка покарання і спасіння невинних. Детективи-аматори, надзвичайні друзі. Вулички старої Полтави, шляхи Карпатських гір, Сибірських лісів і кількасот літніх підземель. Це «Гра Престолів» по-полтавськи у виконанні Олекси Доніча!

Це страшніше, ніж «Гра Престолів»

Ми залишили це наостанок. Прогноз майбутнього, базований на досвіді роботи Наздвичайним послом України у США, Канаді, Мексиці та Ізраїлі та досвіді справи з таємними документами. Автор книжки «Час смертохристів. Міражі 2077 року» Юрій Щербак метафоричною мовою зображує геполітичний світ майбутнього, у який вписано цинізм та подвійні стандарти гравців світової політичної сцени. «Гра Престолів» — це фентезі, що захоплює. «Час смертохристів» — це антиутопія, що лякає.

Бонус. Для тих, хто закохався у драконів і не дуже хоче жити у світі, де драконів нібито не існує. У нас є «Місце для дракона» авторства Юрія Винничука. Тут дракона зображено не хижим і жорстоким, а добрим травоїдним мрійником і романтиком. Він пише вірші, читає Біблію і тішиться метеликами. Дракаріс потребує Матері Драконів. Станьте нею. Прочитайте книжку.

 

Також читайте:

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 8%

Промокод діє
до 11:00 17.08.2020

Промокод: YE8
Отримай додаткові -8%