Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyzhky-pro-psykhichne-zdorov-ya/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книжки про психічне здоров'я

12.08.2019
Відгук

Тема психічного здоров’я є дуже хвилюючою і недостатньо висвітленою. Особливо це стосується країн, що перебували під совєцьким режимом. Сприйняття питань та особливостей щодо психічного здоров’я часто вважається спробою перейти межі розмови до табуйованого поля і наразитися на можливість «стигматизації» з боку суспільства.

Книжки про психічне здоров’я покликані змінити ситуацію та допомогти ввести в обіг культурного поля питання «mental health» і «mental disease» (тому у добірці наявні художні книжки).

«По той бік сонця» Ксенія Фукс

по той бік сонця.jpg«По той бік сонця» розповідає про дівчину, яка в один момент опинилась на межі і зрозуміла, що єдиний варіант врятувати життя — звернутися до психіатричної клініки. Книжка цікава тим, що велика кількість сюжетів взята з життя, оскільки авторка має схожий життєвий досвід. Події, теми, характери героїв та особливості лікарні у Німеччині — усе це допоможе дізнатись більше про особливості психічного здоров’я і розладів від моменту усвідомлення точки невідворотності до розуміння того, з чим маєш справу жити.

«Таємнича історія Біллі Міллігана» Деніел Кіз

таємнича історія біллі міллігана.jpgАвтор популярного бестселеру особисто спілкувався з людиною, що мала двадцять три (!) особистості. Як себе відчуваєш, коли прокидаєшся зранку, а до тебе вриваються поліцейські і звинувачують у згвалтуванні трьох жінок? При тому, що ти нічого такого не робив. Принаймні, не пам’ятаєш цього. Психіатри, не знають, що це за хвороба. 23 людини в одній. Ясна річ, що одна з цих особистостей могла не знати про те, що сталося вночі. Біллі Мілліган – серій вбивця чи актор, що зміг обманути усю Америку?

«Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом та інші історії з лікарської практики» Олівер Сакс

чоловік, який сплутав дружину з капелюхом.pngНейрохірург і доктор Олівер Сакс за своє життя мав багату лікарську практику і мав можливість працювати з багатьма пацієнтами. Він зібрав історії незвичайних пацієнтів, що вважали, наприклад, власні кінцівки «чужими», втратили свої спогади або мають незбагненну здатність здійснювати складні математичні обчислення в умі. Олівер Сакс намагається допомогти пацієнтам знайти вихід з екзистенційних криз та пояснити природу цих станів.

«П’ята Саллі» Деніел Кіз

п'ята саллі.jpgІсторія про Саллі Портер, на перший погляд, дуже схожа на історію Біллі Міллігана. Та психічні розлади — це одна з тих тем, які дуже умовно можна об’єднати під однією назвою. Якщо ж відкрити книжку «П’ята Саллі»і почати читати, то дуже скоро стане зрозуміло, що історія Саллі є захопливою, адже окрім чотирьох жінок, що живуть у героїні в голові, є ще п’ятий «хтось». І отут уже по-справжньому цікаво. Таємнича особистість дуже розумна і вміє приховуватись.

«У пастці депресії. Як подолати тривожність і радіти життю» Алекс Короб

у пастці депресії.jpegДепресія, на думку авторів книжки «У пастці депресії», не є викликана суто «духовними» чи метафізичними чинниками. Причинами цього пригніченого стану, що супроводжується апатією та відсутністю сенсу життя, можуть бути спричиненими складнощами взаємодії нервової системи та фізіології. Існує спосіб нормалізації способу життя, покликаний витягти читача (як гіпотетично, так і практично) зі стану депресії, яка не лише тягне на дно, а й хоче, щоб її об’єкт не те що затримався там на довше, а завжди перебував разом з нею.