Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/khudozhni-knyhy-pro-inklyuzyvnist/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Художні книги про інклюзивність

03.06.2020
Відгук

Інклюзія, інклюзивність ще досі для багатьох здається чимось невідомим та часто незрозумілим. Просвітницькі програми й освітні проєкти доступності успішно намагаються таку ситуацію подолати. Література ж привносить у цей процес свою, досить вагому, частинку. Бо що, як не художнє слово найкраще донесе повідомлення, націлене на позитивне розуміння потрібної теми? Сьогоднішня добірка саме про інклюзивну літературу та інклюзивні книжки для дорослих та дітей будь-якого віку.  

Книги про людей з обмеженими можливостями. 

Педагогічні технології інклюзивного навчання.jpgЛітература з інклюзивної освіти націлена на забезпечення інформативними та методичними знаннями основних ідей інклюзивної освіти. Впровадження у навчальному закладі принципи інклюзивності, поради щодо інклюзії батькам та педагогам. Ефективні технології навчання та адаптації дітей з інвалідністю в умовах загальноосвітнього закладу. Переваги такої освіти для кожної дитини та дорослого. Серія «Інклюзивна освіта» видавничої групи «Кенгуру», і зокрема, такі книжки як «Педагогічні технології інклюзивного навчання», «Інклюзивне навчання: вибір батьків», «Метод рекомендації для педагогів загальноосвітніх закладів» дасть відповіді  на багато запитань, пов’язані з темою доступної освіти для всіх.   

Історії про видатних людей із дислексією.jpgКниги про особливих дітей, видатних дітей та дорослих з певними порушеннями допомагають краще зрозуміти саму людини чи порушення. А ще такі книжки можуть стати неймовірним джерелом натхнення. «Історії про видатних людей із дислексією» - це збірка оповідей про людей, які досягли значних, навіть видатних, успіхів у своєму житті. І все це не зважаючи на дислексію (порушення писемного мовлення та читання). Історії життя Карла Великого, Леонардо да Вінчі, Агати Крісті, Тома Круза чи Джона Леннона дозволять подолати будь-який страх перед дислексією і зневіру у собі.       

Майже вільна.jpgШукаєте інклюзивну художню літературу? Зверніть увагу на роман «Майже вільна» Дідьє ван Ковелара. Атмосферний роман про силу духу, внутрішню стійкість та пошук себе. Світ головної героїні після аварії кардинально змінюється. Але попри всі випробування, труднощі вона не втрачає свій внутрішній оптимізм і позитивне бачення світу. Роман, який долає будь-які стереотипи про сміливість, щастя та свободу.      

Ларс. LOL.jpgКількість інклюзивних книг для підлітків сьогодні все збільшується. Вони різняться сюжетом, жанром, стилем, але мають одну спільну рису. Такі книжки наголошують: будь-яка дитина з інвалідністю – це спершу людина. Людина, як і всі: з власними мріями, бажаннями, потребами, ідеями. «Ларс. LOL» – історія про дівчинку Аманду, яка стає опікункою  першокласника з синдром Дауна. Пригоди шкільного життя, виклики, які постають перед Амандою та Ларсом, шлях від несприйняття до дружби. Боротьба з цькуванням та стереотипами. Все це змінює  головних героїв, а разом з ними і всіх читачів цього роману. Тема інклюзії та інакшості також є основою книжок «Диво», «Риба на дереві», «Марта з вулиці Святого Миколая».


Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Знижки до -40%