Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyhy-pro-nartsysyzm-ta-ehoyizm/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книги про нарцисизм та егоїзм

01.06.2020
Відгук

Егоїзм, себелюбство, нарцисичність, самозакоханість, індивідуалізм. Про ці поняття нам говорять чи не з пелюшок. А про користь чи негатив егоїстичних властивостей людини століттями не дискутує тільки лінивий. Література тут не виняток. Одні письменники наділяють своїх героїв такими якостями. Інші ж черпають натхнення у самій суті егоїзму. А треті – роблять з нього цілу філософію життя.  Що з того виходить? Це можна дізнатися з нашої підбірки книг про нарцисизм та егоїзм. 

Книги про нарцисів

Після….jpgПисьменники у книгах про егоїстів часто засуджують надмірне самозахоплення тільки собою. А досягають вони цього найрізноманітнішими художніми засобами. Нерідко навіть психологічною маніпуляцією. «Після…» Ґійома Мюссо чудовий приклад такої книжки. Головний герой роману кар’єрний егоїст, для якого його адвокатура найвища цінність. А сім’я, родина та друзі – другорядні речі, принесені у жертву заради кращого блага. Та одного дня все кардинально змінюється. Відтоді у героя роману одне завдання – встигнути все виправити та залагодити. Але найголовніше запитання, чи  зміниться його ціннісна картинка і пріоритети?

Метаморфози.jpgЕгоїзм у літературі частий гість. Як і його прямий родич нарцисизм. Останній, до слова, оспіваний у міфах, переспівах та численних мистецьких творах минулого. Найяскравішим таким сюжетом є міф про Нарциса з «Метаморфоз» Овідія. Історія найкрасивішого юнака свого часу та закоханої у неї німфи Ехо, злі ігрища богів та покарання, яке спричиняє трагедію. Саме у «Метаморфозах» бере свій початок один із найпопулярніших сюжетів історії – сюжет самозакоханості та всіх подальших наслідків.

Портрет Доріана Грея.jpgЯкщо говорити про себелюбство в літературі, то оминути «Портрет Доріана Грея» просто не можливо. Роман, який викликав бурю емоцій, критики, погроз та вражень. Роман, який уже більше століття не втрачає своєї актуальності. Гедоністичні ідеї, закоханість у себе та матеріальне, вічна насолода, що завжди вимагає жертв, межа вседозволеність та аморальність. Оскар Вайл майстерно, вже з перших сторінок, занурює у психологічний світ Доріана Грея. А нам, читачам, залишається тільки аналізувати та роздумувати над усіма філософськими та життєвими темами роману. І не забувати насолоджуватися процесом читання.

Его – це ворог.jpgСьогодні до теми егоїзму звертаються не тільки у художніх текстах. Вона також популярна у психологів, філософів чи мотиваційних тренерів. «Его – це ворог» Раяна Голідея  належить до книг про егоїзм та психологію. Автор цієї науково-популярної та мотиваційної книжки досліджує, як «его», а відтак «егоїзм» впливають на наше життя та можливість створювати й змінювати цей світ. Егоцентризм, на його думку, це перешкода для здобуття нових навичок, креативності та здорової комунікації з соціумом. «Его – це ворог» –  книжка про те, як перестати роздувати власне его до масштабів сонячної системи, краще зрозуміти себе і взятися за власне самовдосконалення.


Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%