Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyh-pro-vtechu-vid-samoho-sebe/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книг про втечу від самого себе

09.09.2020
Відгук

Ескапізм, або втеча від світу – це один з найпоширеніших способів небажання протистояти всесильним стихіям світу. Письменники та письменниці здійснюють втечу від світу з допомогою створених ними ж героїв.

Книги про внутрішню свободу

У дикій глушині.jpgГаряча новинка, яка щойно вийшла друком українською «У дикій глушині» Джона Кракауера оповідає про відчайдушного юнака, який вирішив підкорити Аляску – славнозвісного Суперволоцюгу, який попри все чкурнув на край світу, щоб довести усім та собі, що він на це здатен. Джон Кракауер створив документальний роман не лише про досвід Александра Суперволоцюги, він пройшов стежками цього відчайдуха, якого спіткала жорстока смерть на самоті. Джон відчув тісний зв’язок з Алексом і вирішив розповісти його трагічну історію про втечу від світу та неможливість втекти від самого себе. Хтось досі вважає Алекса героєм-невдахою з книги, а хтось щиро співчуває його трагічній долі.

Спрага музики.jpgРоман від класика української літератури В. Домонтовича «Без ґрунту» зі збірки творів «Спрага музики» розповідає про українського інтелектуала Ростислава Михайловича, який прагне відкопати забуті культурні таланти та знайти ґрунт під ногами в українських митців. Ростислав Михайлович їде у відрядження, щоб відстояти право давньої церкви не бути зруйнованою. Він прагне загубитися серед степових пейзажів і не знайти шляху назад. Він не хоче жити у світі, в якому знищують прекрасні творіння людського генія. 

Шопенгауер.jpgРоман «Шопенгауер як ліки» Ірвіна Ялома оповідає про героя, який намагається втекти від себе. Сексуально одержимий хімік-психопат Філіп Слейт, озброївшись песимістичною філософією Артура Шопенгауера, втікає від свого життя, блокуючи канали болісного сприйняття. Він звертається до психоаналітика Джуліуса Герцфельда, смертельно хворого на меланому. Робота Джуліуса з психотерапевтичною групою та небажання щось змінювати наприкінці свого земного шляху стає антиномічною до дій Філіпа. Складний та багатоемоційний твір Ірвіна Ялома розповість вам про втечу, якої нікому б краще не зазнати. Але, можливо, ця втеча стане єдиним способом жити далі?

амадока.jpgКоли говоримо про українські книжки про втечу від себе та жорстокої реальності, то варто згадати ще й роман «Амадока» Софії Андрухович. «Амадока» вже встигла стати однією з найпопулярніших книг сучасних українських письменників. Головна героїня Романа працює в архіві, якось вона познайомилася з Богданом. Згодом він зник з її життя і повернувся чоловіком без пам’яті, людиною без минулого. Руслана допомагає відновити Богданові втрачену пам’ять. Реальність була надто жорстока. Богданові довелося пірнути у забуття. Так само в забуття поринули важливі постаті, про які в окремих розділах загадує Софія Андрухович. Видатні борці, про яких ми знаємо все менше і менше, оживають на сторінках роману і активно діють, борються за ідеї. 

Більше сучасної літератури про актуальні проблеми можна купити за посиланням.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%