Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/vasil-stefanik/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Василь Стефаник - книги та біографія

Василь Стефаник

Василь Стефаник народився на Івано-Франківщині далекого 1936 року у сім’ї багатого селянина. Вихований та виплеканих в атмосфері традицій Покуття, Василь змалку переймав найцікавіші казки та легенди, а ще співав народних пісень разом з матір’ю. З 1883 року Василь навчався у Коломийській гімназії, з 1891 - у Дрогобичі. Під час навчання Василеві доводилося несолодко, бо ж навчання велося польською та німецькою, а українську забороняли. Саме така несправедливість й стала поштовхом для юнака приєднатися до активного громадського життя на Західній Україні.

За бурхливу громадську діяльність та участь у “Покутській трійці” - таємному творчому об’єднанню митців, Василя виключили з гімназії. Після Дрогобича навчався у Ягеллонському університеті.

Вперше взяв до рук перо ще у гімназії, однак серйозно почав писати вже у Кракові. Там Стефаник занурився у європейську літературу та познайомився з різноманітними мистецькими течіями. Саме у Кракові Василь Стефаник створив новели, які зараз діти вивчають у школі, зокрема “Камінний хрест”, “Палій” та інші.

Твори Василя Стефаника вражають лаконічністю та простотою вислову. Письменнику вдається у кожній новелі розгорнути цілу палітру почуттів та поневірянь персонажів та відтворити жорстокий світ кінця 19 - початку 20 століть.

Купити книги з короткою прозою Василя Стефаника варто не лише для того, щоб зібрати твори достойних представників української літератури на своїй полиці. Разом з короткою прозою класика рідної літератури можна відчути трохи більше і стати ближчим до наших предків.

Усе пізнається у порівнянні! Якщо вам неохота знову братися за важку літературу, то завітайте на комікси від Скотта Снайдера

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image