Василь Махно - книги та біографія
Поезія Василя Махна просякнута містичним світовідчуттям, мотивом визначеної наперед долі, постійним зануренням у минуле і спогади, автобіографізмом та своєрідним «американізмом».
Василь Махно — український поет, прозаїк, перекладач та літературознавець. У його доробку близько десяти збірок поезій, дві книжки есеїстики, а також п’єси й оповідання.
Народився 8 жовтня 1964 року в м. Чортків на Тернопільщині. Освіту здобував у Тернопільському педагогічному інституті, згодом викладав літературу в Тернопільському та Ягеллонському університетах. У 2000 році його сім’я виграє Грін-карту та переїжджає до США, де поет обіймає посаду ключового науковця Наукового товариства ім. Т. Шевченка в Америці.
Автор дебютує в 1993 році зі збіркою «Схима», в якій уже знайшли вираження всі основні теми, мотиви та образи поезії Василя Махна. Далі у світ виходить із десяток збірок, серед яких яскраво вирізняється збірник «38 віршів про Нью-Йорк».
За збірник оповідань «Дім у Бейтінґ Голлов» отримує відзнаку «Книга року BBC-2015» . У ній автор заторкує тему пам’яті, часто перемикається з теперішнього на минуле, ставить собі філософські питання щодо ідентичності людини та поняття дому на тлі динамічного сюжету творів. Зацікавлюють також і книги есеїстики «Околиці та пограниччя» та «Уздовж океану на ровері», в яких Василь Махно будує роздуми на основі своїх подорожей.
У 2019 році виходить друком роман «Вічний календар» — родинна сага, яка розповідає історію кількох українських сімей, дія якої розвивається протягом кількох століть.
Біографія Василя Махна сприяла тому, що його творчість вирізняється серед сучасників поєднанням українського й американського духу — монолітного галицького та багатонаціонального урбанізованого нью-йоркського.
Твори Василя Махна перекладені багатьма мовами світу.
Книги Елізабет Страут розповідають історії багатогранних персонажів, за допомогою яких авторка осмислює духовний стан людини та її ставлення до світу.
Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена