Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/sergiy-plokhiy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Сергій Плохій - книги та біографія

Сергій Плохій

Плохій Сергій – чи не найвідоміший український і американський історик, письменник. Професор у Гарварді (за спеціальністю українська історія). Також директор Українського наукового інституту цього ж університету. У науковій та творчій діяльності надає перевагу історії України (ранньомодерної та модерної), Східної Європи та періоду Холодної війни.

Цікаві факти із життя:
Народився 1957 року у Нижньому Новгороді, куди за державним розподілом відправили батька Сергія. Але невдовзі сім’я перебралася до рідного Запоріжжя.

Викладав у трьох університетах: Дніпровському, Альбертському (Канада), Гарварді (до сьогодні). 

Працював у Канадському інституті українських студій. Ініціював створення Програми дослідження релігії та культури. Досліджував спадщину Михайла Грушевського, був одним із редакторів перекладу його «Історії України-Руси».

Найпопулярніші книги автора: «Брама Європи» – пізнавальний і доступний екскурс історією України від часів скіфів до Революції гідності.

«Чорнобиль» – наукова розвідка Чорнобильської катастрофи від вибуху до закриття станції.

«Остання імперія» – новаторська інтерпретація розсекречених матеріалів про життя (та зрештою, розпад) СРСР.

Сергій Плохій за свої книги нагороджений низкою престижних літературних та наукових премій: премія Лайонела Ґелбера (за книжку про занепад Радянської імперії), премія фундації Антоновичів, Шевченківська премія (за «Браму Європи»), премія Бейлі Ґіффорд (за історію чорнобильської трагедії).

Сергій Плохій пише переважно англійською, а його книги у нас можна купити і мовою оригіналу. У своїх роботах надає перевагу простому, лаконічному та доступному всім стилю викладу. Такий же стилю викладу практикує і відомий шеф-кухар Джеймі Олівер. Легко купити книги Джеймі Олівера можна у нашій книгарні.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image