Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/roman-ivanichuk/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Роман Іваничук - книги та біографія

Роман Іваничук

Роман Іваничук — український письменник, громадський і політичний діяч. Працював переважно в жанрі історичної прози. 

Народився у травні 1929 року в селі Трач, що на Косівщині (Івано-Франківська область). Його батько був учителем, а дядько — учений, тому Роман змалечку ріс в інтелектуальній атмосфері. Іваничук завжди любив читати, й основну роль у цьому відіграла велика батькова бібліотека.

Вищу освіту здобував у Львівському університеті: спершу вчився на геології (бо того так хотів батько), а пізніше — на українського філолога (за власним покликом). Цікаво, що Іваничука виключили з університету за «антирадянську» пропаганду, але пізніше він зміг поновити своє навчання.  

Роман Іваничук писав книги в історичному жанрі, а також у формі короткої прози (новели, оповідання, повісті). Перший його роман «Мальви» про Хмельниччину різко критикувала «компартія», яка навіть залякувала автора звільненням із роботи у журналі. Не оминав і написання майстерної короткої прози, різноманітних новел та замальовок. 

Тематично й історично його романи охоплюють чи не всі найважливіші віхи нашої історії: на його сторінках виринають із небуття часи князів, козаків, кирило-мефодіївців, Руської трійці тощо. Кажуть, що якщо зібрати всі його історичні твори разом, то вийде одна велика книга з історії України.    

Роман Іваничук не тільки письменник, а й активний, у свій час, громадський і політичний діяч. З кінця 80-х років минулого століття брав активну участь у відродженні українського національного руху та був завзятим творцем нової української політики.

У біографії Романа Іваничука останню крапку поставила смерть 17 вересня 2016 року.  

Богдан Коломійчук у творах також звертається до нашого минулого та історії. Він пише в жанрі ретродетективів, що дарує читачам неймовірні сюжети й карколомні загадки.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image