Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/robert-lyuis-stivenson/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Роберт Люїс Стівенсон

Роберт Люїс Стівенсон

Життєпис

Роберт Льюїс Стівенсон – шотландський письменник, поет, класик світової літератури. Популярність та актуальність його пригодницьких та історичних творів досі розбурхують уяву мільйонів читачів. Яскравий представник епохи неоромантизму. Народився у культурному центрі Шотландії – Единбурзі, що надалі вплинуло на всю творчість автора. До теми рідної землі Стівенсон звертатиметься завжди. Також вагомий влив на формування світогляду, зокрема і творчого, здійснило релігійне виховання малого Роберта. Вивчав юриспруденцію в Единбурзькому університеті, проте обрав все-таки професію письменника. Розпочинав свій літературний шлях з написання есе, нарисів.

Роберт Льюїс Стівенсон писав і вірші. Писав доволі рідко, неохоче, і часто ставився до них не серйозно. Але разом з тим, написав та видав дві збірки поезій: одну для дітей, іншу – для дорослих. Найпопулярніші твори автора: «Острів скарбів», «Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда», «Володар Баллантре» та «Викрадач тіл».

Життя Стівенсона загалом протікало у боротьбі з туберкульозом, але було насичено різноманітними пригодами. Ось  ще декілька цікавих фактів з його біографії:

У 1876 році здійснив мандрівку на байдарці річками, каналами Франції та Бельгії. Пізніше, враження та начерки з цієї подорожі лягли в основу його збірки есе «An Inland Voyage». 

Через хворобу постійно шукав ідеального клімату для кращого самопочуття. У цих пошуках відвідав Швейцарію, південь Франції, штат Нью-Йорк, Гаваї, Таїті, Мікронезію та Австралію. Але вибір свій зробив на користь Самоа, де оселився, разом з сім’єю, на острові Уполу. Жив там до самої смерті.  Роберт Льюїс Стівенсон для книг постійно шукав натхнення у навколишньому середовищі, у мальовничих мандрах та власних спостереженнях.

А ви знали, що саме Стівенсона вважають першопрохідцем історичного роману? На нашому сайті різноманітний вибір історичної літератури: від художньої до нон-фікшну. Наприклад,  у нас завжди знайдеться актуальна інформація про Сергія Плохія та його книги.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.