Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/olena-teliga/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Олена Теліга - книги та біографія

Олена Теліга

Твори Олени Теліги — це вірші, що загалом становлять хоч і невеликий (відомо всього 38), зате неповторний доробок. 

Олена Іванівна Шовгеніва народилася 1906 року в Ільїнському під Москвою в сім’ї українських інтелігентів (батько — учений інженер-гідротехнік, мати — учителька). Коли майбутній поетесі було п’ять років, її сім’я переїхала до Петербурга, а 1918 року до Києва. Освіту дівчина здобувала в Жіночій гімназії Олександри Дучинської, а згодом у звичайній трудовій школі.

1920 року її батька евакуювали до Польщі, разом із урядом УНР, де він обіймав одну з посад. Відтак, Олена та її мати залишилися у злигоднях та були змушені сяк-так перебиватися. 1922 року родина воз’єдналася та поселилася в місті Подєбради (тодішня Чехословаччина). Тут батько поетеси працював ректором Української господарської академії, а сама Олена ввійшла в коло молодих інтелектуалів. 

У 1923-1929 роках здобувала вищу освіту в Українському високому педагогічному інституті ім. М. Драгоманова в Празі на історико-філологічному факультеті. У Подєбрадах дівчина познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, Михайлом Телігою, а 1926 року вони одружилися.

1928 року розпочинає друкуватися в «Літературно-науковому віснику».

У 1929-1939 роках мешкає у Варшаві. Цей період у житті поетеси виявляється дуже важким: помирає її мати, виникають суттєві труднощі в пошуках роботи для подружжя, їм доводилося працювати, де вдавалося. Однак із часом усе стабілізувалося, чоловік знайшов непогано оплачувану роботу на залізниці, а Олена згодом стала працювати у «Вістнику» та вести активну мистецьку діяльність.

1939 року переїздить до Кракова, де знайомиться з поетом Олегом Ольжичем та вступає до лав ОУН. 1941 року переїхала з чоловіком до Києва, де очолювала новостворену Спілку українських письменників, співпрацювала з газетами та тижневиками.

1942 року почали арештовувати націоналістів. У лютому того року в приміщенні Спілки гестапо влаштувало засідку, під час якої Олена Теліга та її чоловік були заарештовані. Точне місце та дата їхньої смерті невідомі. Біографія Олени Теліги трагічна, як і безлічі українських митців ХХ-го століття.

Якщо вас зацікавила ця поетеса, то радимо дізнатися ще про Драча Івана Федоровича.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image