Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/oleg-olzhich/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Олег Ольжич - книги та біографія

Олег Ольжич

Олег Ольжич (Олег Олександрович Кандиба) народився 1907 року в Житомирі в заможній родині українських інтелігентів. Його батько — відомий український поет Олександр Олесь. Змалечку показував себе як здібна до навчання дитина, у три роки навчився читати, а у п’ять написав свою першу п’єсу. Середню освіту здобував протягом 1919-1922 років у трудовій школі в Пущі-Водиці. 1922 року разом із матір’ю переїздить до Берліну, а згодом — до Праги, де здобуватиме вищу освіту. 

Закінчує платні річні мануальні курси від Українського Громадського Комітету в Празі, що давало йому право безкоштовно відвідувати як вільний слухач будь-який заклад вищої освіти. Олег Ольжич якнайкраще скористався цієї можливістю та відвідував лекції відразу декількох університетів, серед яких — УВУ, Карлів університет у Празі та ін. До останнього закладу йому 1924 року вдається вступити вже як студенту. У часи навчання отримує гранти та їздить в археологічні експедиції. 

1930 року захищає дисертацію на тему «Неолітична мальована кераміка Галичини». З цього ж року працює на кафедрі археології УВУ. Загалом 30-ті роки — період активної наукової діяльності Олега Ольжича: він часто бере участь у експедиціях, розвідках, конференціях. Цікавим фактом про Олега Ольжича є те, що як науковець-археолог  він співпрацював із Гарвардським університетом і УВУ. Крім археології, захоплювався історією, історією мистецтва, етнографією, літературою, займався творчою діяльністю.

Творчість Олега Ольжича — це збірки поезій «Рінь» (1935), «Вежі» (1940) «Підзамче» (1946, посмертна). Олег Ольжич писав вірші на історіософську та революційну тематику, пронизував їх романтичними мотивами.

Поет основну частину свого життя присвятив діяльності в лавах ОУН. Був членом Проводу Українських Націоналістів, був одним із організаторів політично-громадського центру Українська Національна Рада, після арешту Андрія Мельника перебрав на себе посаду Голови цього органу. 

1944 року його заарештувало гестапо, так він потрапив у концтабір Заксенгаузен, де й загинув під час одного з допитів.

Твори Олени Теліги — це неповторні 38 віршів про любов, яка переплітається з боротьбою, що досі вражають до глибини душі.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня сім'ї

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%