Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mikola-vingranovskiy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Микола Вінграновський - книги та біографія

Микола Вінграновський

Микола Вінграновський

Вінграновський Микола Степанович народився 7 листопада 1936 року року в місті Первомайськ (тоді Одеська, зараз Миколаївська область). Середню освіту здобував у місцевій школі №17. 

Згодом вступає на акторське відділення Київського інституту театрального мистецтва. Біографія Миколи Вінграновського була б зовсім інакшою, якби не його доленосна зустріч з Олександром Довженком, який значною мірою вплинув на подальшу долю митця. Вінграновський потрапив до спецкурсу Довженка та переїхав із майстром до Москви у ВДІК. Проте за рік Довженко помирає.

Ще студентом поет зіграв головну роль у фільмі «Повість полум’яних літ», що знятий Юлією Солнцевою за сценарієм О. Довженка. За це Вінграновський отримав золоту медаль фестивалю в Лос-Анджелесі.

Після закінчення навчання повернувся до Києва та працював на кіностудії ім. Довженка. За час роботи тут зафільмував понад десять ігорових та документальних кінострічок. Неодноразовий лавреат різних премій.

Вірші Микола Вінграновський почав писати в підлітковому віці. Його перші твори з’явилися друком у журналі «Дніпро», згодом були публікації в «Жовтні», «Вітчизні» та «Прапорі». Перша збірка під назвою «Атомні прелюди» вийшла друком 1962 року й була не схожа ні на що, видане раніше, тому стала визначним явищем у розвитку української поезії. Наступною була збірка «Сто поезій» (1967), яку, на жаль, не оминула цензура, а також «Поезії» (1971), «На срібнім березі» (1978) та ін. Паралельно поет також працював над дитячими творами.

З приходом незалежності, на відміну від багатьох шістдесятників, не захопився політикою. Обіймав керівну посаду в українському відділенні ПЕН-клубу.

Помер у травні 2004 року від тяжкої хвороби.

Твори Валер’яна Підмогильного належать до найкращих зразків української класичної прози.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image