Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/valer-yan-pidmogilniy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Валер'ян Підмогильний - книги та біографія

Валер'ян Підмогильний

Валер'ян Підмогильний – український письменник, перекладач епохи «розстріляного відродження». Насамперед відомий як автор першого урбаністичного роману – «Місто».   

Валер'ян Підмогильний жив на початку минулого століття, його біографія сповнена трагічних та важких моментів, як і долі багатьох культурних діячів того періоду. Народився  2 лютого 1901 року в селі Чаплі — сьогодні це один із районів міста Дніпра. 

Попри те, що письменник походив із бідної селянської родини, він успішно закінчив реальне училище та продовжив навчання в університеті, де студіював математику та юриспруденцію. 

Мало хто знає, але Підмогильний перші свої твори (ще у шкільні роки) писав у детективному жанрі. Для цього він навіть придумав собі псевдонім — Лорд Лістер. Згодом таке захоплення детективами минулося, і Валер’ян Підмогильний почав писати у, звичній для нас, психологічній та екзистенційній манері.

Усе своє  доросле життя Валер’ян пов’язав із літературою та кололітературним, окрім епізодів вчителювання у скрутні й голодні часи. Він працював бібліографом, редактором у видавництві, співредактором журналів. Був учасників таких літературних організацій, як «Аспис», «Ланка» (пізніше «МАРС»).

Підмогильний також перекладав тексти відомих світових авторів, серед яких — «Жак-Фаталіст» Дідро, «Про людину, її розумові здібності та її виховання» Гельвеція, «Пінгвінський острів» Анатоля Франца та інші. 

Валер'ян Підмогильний у своїх творах зосереджується на питаннях людини, її місця в цьому світі, важливості чи приреченості нашого існування. Його тексти (окрім шкільних детективних спроб) — це справді інтелектуальні та філософсько-психологічні тексти. А почати знайомство з автором радимо з його книжок «Місто», «Невеличка драма» та «Повість без назви». Твори Валер'яна Підмогильного можна купити в нашій онлайн-книгарні.

У 30-х роках XX століття звинувачений «совєтами» у терористичній діяльності та розстріляний в Сандармоху 1937 року.  

Також читайте і про Миколу Куліша, біографія якого також обірвалася в урочищі Сандармох.

Сортувати по
Місто (Відомі та незвідані)
-39%
Місто (Відомі та незвідані)
Валер'ян Підмогильний
624 грн
380 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image