Марко Вовчок - книги та біографія
Народилася 10 грудня 1833 року в маєтку Єкатерининське Єлецького повіту Орловської губернії у збіднілій дворянській сім’ї. Марко Вовчок – псевдонім, під яким приховувалася унікальна та неповторна жінка, єдина жінка-письменниця наприкінці 50-х років ХІХ століття в українській літературі. Твори Марка Вовчка відрізняються особливим мінорним настроєм та головними темами є трагізм життя селянства за часів кріпаччини. Була змішаної крові: предки Марка були росіянами, поляками та білорусами, але вона стала справжнім українським митцем, обравши цей шлях свідомо, хоча повсякденною мовою в їхній родині була французька.
Що ж такого незвичайного у книгах Марка Вовчка? Сама письменниця була персоною викличною та неоднозначною, мала романи з багатьма відомими письменниками, в тому числі з П. Кулішем та з І. Тургенєвим, а Олена Пчілка вважала її нахабною самозванкою, яка присвоїла собі чужі літературні здобутки. Проте більшість визначних письменників вважали її твори унікальним явищем. Письменниця не знала кордонів у своїй творчості – Марко Вовчок відверто розповідає своїм читачам про долю жінки-кріпачки. Вона порушувала всі норми, особливо ставилась до критики – наприклад, не прийняла редакторські правки самого Куліша. Повість письменниці «Маруся» отримала нагороду Французької Академії і була перекладена на багато мов.
Твори для дітей Марка Вовчка у своєму роді можна назвати безсмертними – їх і сьогодні читають з цікавістю на задоволенням.
А паралельно з читанням української літератури позаминулого століття можна ознайомитись із нашими сучасниками – наприклад, блукаючи Києвом, купити книги Тетяни Белімової.Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена