Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/ivan-karpenko-kariy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Іван Карпенко-Карий - книги та біографія

Іван Карпенко-Карий

Біографія Івана Карпенка-Карого сповнена блискавичних злетів і стрімких падінь. Народився майбутній драматург 17 вересня 1845 року в селі Арсенівка Херсонської губернії в сім’ї збіднілого шляхтича. Вступив в училище, з 14 років уже працював писарчуком, а згодом і канцеляристом міської управи. За свою старанність 1865 року обійняв посаду на поліцейській службі, відтоді зацікавився аматорськими виставами та почав писати літературно-критичні статті.

Проте згодом успіх змінювався важкими випробуваннями. На початку 1880-х помирає кохана дружина письменника, а на рік пізніше — і маленька донька. Уже за два роки після публікації його оповідання «Новобранець» Іван Карпович втрачає посаду секретаря поліції через нібито «неблагонадійність», а вже за рік його заарештовують і засилають до Новочеркаська.

Твори Івана Карпенка-Карого віддзеркалюють його нескінченну віру в життя всупереч складним обставинам і важким випробуванням. Саме тому його найпопулярнішими творами залишаються комедії, серед яких, до прикладу, «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн», що набули шаленого успіху серед глядачів і навіть були екранізовані. Так Іван Карпович цілком заслужено здобув звання корифея українського побутового театру.

Одним із цікавих фактів про Івана Карпенка-Карого є те, що його дружиною була Надія Тарковська. Її племінник — нині всесвітньо відомий радянський кінорежисер Андрій Тарковський, лауреат Каннського й Венеціанського міжнародних кінофестивалів. Інший цікавий факт про письменника: свого часу його матір викупив із кріпацтва майбутній батько Івана Карповича, адже закохався в молоду дівчину й одразу запропонував їй вийти за нього заміж. 

Принагідно радимо вам переглянути творчість інших українських письменників, наприклад, вірші Володимира Сосюри.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%