Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/ivan-karpenko-kariy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Іван Карпенко-Карий - книги та біографія

Іван Карпенко-Карий

Біографія Івана Карпенка-Карого сповнена блискавичних злетів і стрімких падінь. Народився майбутній драматург 17 вересня 1845 року в селі Арсенівка Херсонської губернії в сім’ї збіднілого шляхтича. Вступив в училище, з 14 років уже працював писарчуком, а згодом і канцеляристом міської управи. За свою старанність 1865 року обійняв посаду на поліцейській службі, відтоді зацікавився аматорськими виставами та почав писати літературно-критичні статті.

Проте згодом успіх змінювався важкими випробуваннями. На початку 1880-х помирає кохана дружина письменника, а на рік пізніше — і маленька донька. Уже за два роки після публікації його оповідання «Новобранець» Іван Карпович втрачає посаду секретаря поліції через нібито «неблагонадійність», а вже за рік його заарештовують і засилають до Новочеркаська.

Твори Івана Карпенка-Карого віддзеркалюють його нескінченну віру в життя всупереч складним обставинам і важким випробуванням. Саме тому його найпопулярнішими творами залишаються комедії, серед яких, до прикладу, «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн», що набули шаленого успіху серед глядачів і навіть були екранізовані. Так Іван Карпович цілком заслужено здобув звання корифея українського побутового театру.

Одним із цікавих фактів про Івана Карпенка-Карого є те, що його дружиною була Надія Тарковська. Її племінник — нині всесвітньо відомий радянський кінорежисер Андрій Тарковський, лауреат Каннського й Венеціанського міжнародних кінофестивалів. Інший цікавий факт про письменника: свого часу його матір викупив із кріпацтва майбутній батько Івана Карповича, адже закохався в молоду дівчину й одразу запропонував їй вийти за нього заміж. 

Принагідно радимо вам переглянути творчість інших українських письменників, наприклад, вірші Володимира Сосюри.

Сортувати по
Сортувати по