Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/volodimir-sosyura/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Володимир Сосюра - книги та біографія

Володимир Сосюра

Біографія Володимира Сосюри із самого малечку видалася незвичайною. Річ у тім, що його батько Микола був людиною неабияких здібностей одночасно до всього: він пробував себе в учителюванні, адвокатській справі й навіть на роботах у шахті. А мама хлопчика своєю зовнішністю привертала до себе неабияку увагу серед переважно слов’янського оточення: чорноволоса, темношкіра і, за словами самого поета, майже «циганка». Народився ж майбутній письменник 25 грудня 1897 року на станції Дебальцеве Катеринославської губернії.

Вірші Володимир Сосюра почав писати ще у 12-14 років, коли через злидні та голод був змушений піти працювати на содовий завод. Проте всі перші занотовані спроби поета безслідно втрачені під час Першої світової війни. Уперше надрукувати власний твір Володимиру Миколайовичу вдалося лишень 1917 року, коли йому виповнилося вже двадцять. Справжню славу автор здобув разом із виходом у світ його революційно-романтичної поеми «Червона зима». А зараз Сосюра відомий багатьом із нас творами «Любіть Україну» і «Так ніхто не кохав».

Один із цікавих фактів про Володимира Сосюру  — те, що його батько мав французьке коріння. Як наголошував сам автор, правильна версія його прізвища звучить як «де Соссюр», проте документальних підтверджень цього факту не збереглося. Поет мав неабиякий успіх не лишень у поетичній творчості, а й в особистому житті. За деякими згадками, він із легкістю закохував у себе дівчат, а тому близькі жартома називали його «Дон Жуаном». Саме завдяки нестримній чуттєвості в ранніх творах автора палають бурхливі емоції, від всеосяжної печалі до кипучої радості. За таку відвертість у віршах Володимир Сосюра здобув прізвисько «душевного ексгібіціоніста».

А якщо ви шукаєте ще більше інформації про поетів 20 століття, радимо погортати вірші Василя Симоненка.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image