Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/ivan-bagryaniy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Іван Багряний - книги та біографія

Іван Багряний

Твори Івана Багряного вирізняються сміливим емоційним контрастом, де серед печалі зароджується сміх, а з трагедії постає гумор. За таку незвичайну властивість його творчість навіть охрестили поняттям «кошмарний гротеск» і, можливо, саме тому вона так заворожує й водночас збиває з пантелику. Його найвідомішими книжками є, безперечно, «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Огненне коло», «Людина біжить над прірвою». Його сюжети захоплюють із найперших сторінок і здіймають у читача бурхливі емоції ще тривалий час після прочитання.

Звернімося до короткої біографії Івана Багряного. В українській історії він відзначився не лише як поет, прозаїк чи публіцист, а і як політичний діяч. 1932-го року письменника заарештували через низку, на думку радянської цензури, «контрреволюційних» творів, наприклад, поем «Гутенберг», «Ave Maria», «Тінь», роману «Скелька», сатири «Батіг». Спершу Багряний відбув рік у камері, а потім його вислали на Далекий Схід. Цей фізично й морально важкий досвід значною мірою позначився на всій його творчості, а автобіографічні спогади зафіксувалися на сторінках роману «Сад Гетсиманський».

Про Івана Багряного є багато цікавих фактів. Наприклад, його справжнє прізвище — Лозов'ягін. У мистецтві вперше опинився через художню творчість, про що згадують украй рідко. Коли письменника заарештували й заслали на Далекий Схід, йому дивом вдалося втекти, а потім кілька років переховуватися в Зеленому Клину. Завершуючи огляд його насиченої біографії та творчості, можна додати, що роман «Тигролови» автор завершив усього за 14 днів.

А якщо ви по-справжньому захоплюєтеся класичною українською літературою та шукаєте ще більше інформації про різних письменників, зверніть увагу на цікаві факти про Григорія Квітку-Основ'яненка.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image