Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/grigoriy-kvitka-osnov-yanenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Григорій Квітка-Основ'яненко - книги та біографія

Григорій Квітка-Основ'яненко

Творчість Григорія Квітки-Основ'яненка знайома багатьом із нас ще зі школи. Це насамперед роман «Маруся», сатирично-фантастична повість «Конотопська відьма» і сентиментальна повість «Сердешна Оксана». Завдяки своїй старанній праці Григорій Федорович здобув почесне ім’я зачинателя української прози та жанру соціально-побутової комедії, а також запам’ятався в українській літературі творами високої моралі й етики. 

Григорій Квітка-Основ'яненко писав талановиті п'єси, спершу російською, а пізніше й українською мовою. Найвідоміші з них — трилогія про «малороса-хохла» Шельменка, «Сватання на Гончарівці», «Бой-жінка» тощо. Твори Григорія Федоровича одними з перших поширювали серед європейської читацької публіки, тим самим презентуючи їй українську художню літературу. Ще в середині 19-го століття повість «Сердешна Оксана» переклали французькою мовою й опублікували в Парижі. Згодом з’явилися й інші переклади його творчих робіт польською, чеською, болгарською та іншими мовами.

Серед цікавих фактів про Григорія Квітку-Основ'яненка можна виокремити його нестримне бажання стати ченцем, яке з’явилося в нього ще змалку. Річ у тім, що через дитячу травму хлопець втратив зір, і після довгих безуспішних спроб вилікуватися здатність бачити повністю повернулася після поїздки до чудотворної ікони. Саме тому твори Григорія Федоровича глибоко релігійні. Усупереч слабкому здоров’ю та випробуванням долі письменник не полишав жаги стати священником, а тому після чотирьох років ревних молитов зрештою лишився в монастирі. Квітка-Основ’яненко так старанно віддавався службі, що не покинув її навіть під час хвороби батька, а тому так і не встиг сказати йому прощальні слова.

Сподобався огляд біографії цього талановитого письменника? Тоді не оминіть можливості дізнатися цікаві факти з життя Івана Карпенка-Карого.

Сортувати по
Малороссийская проза
-10%
Малороссийская проза
Григорій Квітка-Основ'яненко
316 грн
283 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%