Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/grigir-tyutyunnik/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Григір Тютюнник - книги та біографія

Григір Тютюнник

Григір Тютюнник – значна і, без перебільшення, досить трагічна постать української літератури радянського періоду. Народився він у 1931 році на Полтавщині, в селянській родині. В 1937 р. його батька репресували, і маленький хлопчик був змушений переїздити до родичів на Донбас. Друга Світова війна і повоєнна розруха наклали важкий відбиток на дитинство та юність майбутнього письменника. Аби вижити, він був змушений отримати професію слюсаря та працював на заводі, на шахтах, у колгоспі. Лише після служби в армії Григір Тютюнник зумів закінчити філологічний факультет Харківського університету.  

Твори Григора Тютюнника

Повісті та оповідання – основний напрям доробку Тютюнника. Написані простою мовою про життя пересічної, на перший погляд, людини, вони зачаровують своєю щирістю, добротою та непідкупною душевністю. Дорога до літературної праці в письменника була складною. Можливо, тому Григір Тютюнник переніс у свої оповідання багато біографічних сюжетів. Так само, як герой одного з них, хлопчик Климко, він в 1942 році пішки добирався з Донбасу на Полтавщину, де на той час мешкала його мама. Вже в іншому творі, «Вогник далеко в степу», згадки про непросту повоєнну юність. Лейтмотивом значної кількості написаного стали рання втрата батька, війна, бідність. І все ж, попри сумне забарвлення – віра в краще майбутнє, справжню дружбу, чисте кохання. 

У 1960-1970-х роках Григір Тютюнник неодноразово друкувався у різноманітних журналах, видавав книги. Тим не менш, він постійно гостро відчував тиск радянської влади на творчість. Саме через це протистояння в 1980 році письменник закінчив самогубством. Однак, попри своє коротке життя він зумів залишити нам величезний літературний спадок, який і сьогодні приваблює читачів.

Купити книжки Остіна Клеона можна тут

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image