Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/elizabet-gaskell/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Елізабет Гаскелл - книги та біографія

Елізабет Гаскелл

Елізабет Гаскелл – це англійська письменниця, ім’я якої не менш відомо, ніж імена її знаменитих співвітчизниць: Джейн Остін та сестер Бронте. Книги Елізабет Гаскелл відомі всім шанувальникам вікторіанської прози. 

Народилася майбутня письменниця 29 вересня 1810 року неподалік від Лондону. Однорічною дитиною залишилася без матері, виховала її тітка. У 1823 році дівчинку відправили в школу-інтернат. Змалку вона зацікавилася літературою, і її коло читання входили Л. Стерн, С. Річардсон, Д. Дефо, англійські романтики. У 1832 році Елізабет вийшла заміж за священника, переїхала до Манчестера і прожила там усе своє життя. Стати письменницею Гаскелл спонукала трагічна втрата єдиного сина, який помер в дитинстві від скарлатини. Чоловік, бажаючи відволікти дружину, переконав її взятися за перо. 

Славу Гаскелл принесли її замальовки побуту і звичаїв провінційних містечок і їхніх жителів. Вона увійшла в історію британської літератури і як біограф, написавши «Життя Шарлотти Бронте». Найбільш відомі твори Елізабет Гаскелл – «Кренфорд», «Північ і Південь», «Рут», «Дружини і дочки». Вони розповідають про складні долі людей, про владу любові і духовні пошуки. Ці книги сьогодні вважаються класикою. Вони були переведені на кілька мов і опубліковані в різних країнах світу. 

Існує кілька екранізацій творів Елізабет Гаскелл. Зараз у Великобританії діє товариство відданих шанувальників творчості романістки. Його зустрічі проходять в будинку-музеї письменниці в Натсфорді.

Померла Елізабет Гаскелл 12 листопада 1865 року в Хемпширі, не встигнувши завершити свій останній роман – «Дружини і дочки». 

А якщо вас цікавить історія, і ви хочете дізнатися більше про минуле України, то рекомендуємо прочитати книги Юрія Мицика.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image