Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/bogdan-igor-antonich/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Богдан Ігор Антонич - книги та біографія

Богдан Ігор Антонич

Богдан-Ігор Антонич – яскрава, самобутня постать в українській культурі. Його новаторська творчість збагачує нашу літературу різними мотивами та темами – від образів космосу, філософсько-ліричних символів до реалізму з вкрапленням фантастики та містики.            

Життя Богдана-Ігоря Антонича, як і його біографія коротке – всього 27 років. Але цього було достатньо, щоб створити потужний творчий доробок і вписати себе у канон української літератури. Інтелектуал, поет, прозаїк, філософ, перекладач, літературознавець, редактор літературних видань. У 30-тих роках XX століття активно долучався до літературного та громадського життя Львова. Отримав ступінь магістра філософії, але завжди жив коштом літератури – писав та друкував у виданнях вірші, рецензії та відгуки на твори мистецтва тощо.   

Окрім літератури та поезії Богдан-Ігор Антонич захоплювався малюванням та грою на скрипці. Він навіть створював музичні твори та цілком серйозно хотів стати композитором.      

На творчість Антонича мали вплив такі митці, як Волт Вітмен, Еміль Верхарн, Павло Тичина. У другій половині XX століття вже сама поезія Антонича стала визначальною для низки українських поетів.  

Цікаво, Богдана-Ігоря Антонича за «совєтської» влади називали «аполітичним поетом-містиком», а його творчість була заборонена і табуйована. Але світ, завдяки зусиллям  українській діаспорі однаково почув голос Антонича.  

У творах Богдана-Ігоря Антонича, віршах митця завжди домінують теми природи, її циклічності та єдності, символіки Лемківщини, космічних образів, пошуку себе у цьому світі тощо.       

А ви знали, що ще один письменник із заходу України студіював у університеті філософію, і навіть отримав ступінь доктора філософії? Дізнатися більше про Осипа Турянського, творчість цього автора чи проглянути наявні його книжки ви також можете сторінках нашої інтернет-книгарні – у розділі «Автор».     

Осип Турянський – відомий перш за все як письменник, літературний критик, педагог і перекладач. 

Народився митець 22 лютого 1880 року на заході України – у селі Оглядів, що на Львівщині. Його батьки були теслями і мали 11 дітей (Осип найстарший), а тому матеріальне становище завжди було скрутним. Та це не завадило йому вчитися у гімназії, а пізніше у Віденському університеті – і здобути ступінь доктора філософії.         

Ще упродовж навчання у гімназії Турянський підробляв репетиторством, а після університету – він був вчителем української мови та літератури. Пізніше також викладав право у Віденському університеті та був директором Рогатинської гімназії.        

Не оминула Осипа Турянського та його біографію і Перша світова війна. На її початку письменник був мобілізований до австрійського війська і відправлений на один із фронтів. У підсумку – потрапив у сербський полон. Цей епізод життя автора пізніше знайшов свій відбиток у найвідомішому  його творі – «Поза межами болю».  

Творчість Осипа Турянського безумовно модерна, сповнена барв експресіонізму, психологізму, алегорій, символів та роздумів про людину та сенс її життя. Так, «Поза межами болю» – це автобіографічний антивоєнний твір, який вперше було надруковано німецькою мовою. 

Цікаво, що з виходом цієї книжки пов'язаний невеличкий скандал. Видавець надрукував на її сторінках рекламне оголошення, що обурило автора, який пережив всі описані події, і який вважав такий комерційний хід блюзнірським.          

Осип Турянський віршів майже не писав. Більшість його творів є прозовими. Але поезія у його творчості таки займає вагоме місце – він за своє життя багато перекладав поетичні твори Вільяма Шекспіра, Шандора Петефі, Ґенріха Гейне. 

Також читайте про Євгена Маланюка, цікаві факти з його життя у нашому розділі – «Автор». Також у нашій інтернет-книгарні ви завжди можете купити твори українських чи світових письменників та письменниць для дорослих і дітей.   

Євген Маланюк – український письменник, публіцист, літературний критик, енциклопедист-культуролог, громадський діяч. Яскравий і важливий представник літератури української діаспори.       

Народився наприкінці 19 століття у селищі Пупок, що на Кіровоградщині у родині вчителя. Батько Маланюка захоплювався просвітництвом і розвивав це захоплення у своїх дітях.   

Біографія Євгена Маланюка непересічна, сповнена цікавих, важливих і доленосних подій. На його життя випали дві Світової війни, Лютнева та Українська революції,  прихід до влади та становлення «совєтів», міграція та життя у діаспорі.    

Цікавий факт про Євгена Маланюка – все його життя, творчість та діяльність можна поділити на кілька періодів:

– доба визвольних змагань, де брав безпосередню участь у становленні УНР. Спершу служить старшиною в Генеральному Штабі України. Потім стає ад’ютантом командувача Наддніпрянською Армією УНР, помічником начальника штабу Дієвої армії УНР, ад'ютантом начальника штабу Дієвої армії УНР, і зрештою –  ад'ютантом командувача Дієвою армією УНР.   

– Чехословацький період – тут Євген Маланюк вчиться в Українській господарській академії, працює інженером-гідротехніком. Також активно працює на ниві літератури – бере участь у різноманітних літературних вечорах, дискусіях тощо. Саме тут виходить його перша збірка «Стилет і стилос». 

– Варшавський період – працює у літературному журналі, редактором якого був Дмитро Донцов та стає лідером літературного гурту «Танк». Пише багато критичних текстів про Шевченка, Гоголя, Куліша, Бажана та інших. Друкує власні переклади Шарля Бодлера, Йозефа Сватоплука Махара.

– Німецький період – втеча від енкаведистів до американської зони окупації. Це період усамітнення та скорочення літературної діяльності.  

– Американський період – переїзд до США, робота фізиком, потім у проєктному бюро. Тут виходять нові збірки віршів, Маланюк пише статті та дослідження з літератури, зокрема відомі «Нариси з історії нашої культури», «Малоросійство».   

Вірші Євгена Маланюка, як і всі його поетична творчість – глибоко українська. Україна, її історія, та доля – це ключові лейтмотиви його поетики. Під час еміграції сюди додається ще один важливий мотив – нестерпне розлучення з рідним краєм.     

Осьмачка Тодось – ще один поет, який тікав від репресивної «совєтської» машини спершу в Німеччину, а потім і до США. У нашому інтернет-магазині ви можете не тільки купити книжки цього автора,  а й прочитати цікаві факти його біографії.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image