Логіко-філософський трактат
| Автор | Людвіг Вітґенштайн |
|---|---|
| Видавництво | Арій |
| Перекладач | Роман Вербич |
| Рік видання | 2025 |
| Мова | Українська |
| Кількість сторінок | 128 |
| Обкладинка | Тверда |
| Вага | 0.161 |
| ISBN | 9789664988947 |
| Формат | 125x170x13мм |
| Серія книг | Антологія мудрості |
| Тип | Паперова книга |
| Наявність ілюстрацій | Ні |
| Перекладна | Так |
Анотація "Логіко-філософський трактат", Людвіг Вітґенштайн
Трактат побудовано у формі згрупованих та ієрархічно пронумерованих тверджень, кожне з яких «самоочевидне». Автор прагне визначити зв’язок між мовою, мисленням і реальністю, а також зрозуміти, чи можна всі проблеми світу і життя втиснути в межі логічних правил.
Ця книга не є підручником, а радше філософським твором, що спонукає читача до глибокого осмислення та власних висновків.
Людвіг Вітґенштайн – один із ключових мислителів ХХ століття, філософ, який суттєво вплинув на розвиток аналітичної традиції. «Логіко-філософський трактат» – його найвідоміша й найрадикальніша праця, написана в молоді роки та опублікована після Першої світової війни.
Перед читачем постає текст, побудований із коротких, пронумерованих тверджень, які вибудовують логічний ланцюг від найзагальніших суджень до гранично точних висновків. Тут ідеться про факти, мову, логіку, межі висловлюваного та про те, що взагалі може бути осмислене. Автор не розповідає історій і не веде діалогу, натомість пропонує структуру, яку читач має пройти самостійно, поступово зіставляючи окремі тези між собою та перевіряючи їхню внутрішню узгодженість.
Книга порушує питання співвідношення мови й реальності, можливостей філософії та меж раціонального мислення. Вона часто стає випробуванням для уважності та терпіння, але водночас відкриває інший спосіб читання – повільний, зосереджений, спрямований на роздуми, а не на швидкий результат.
Ця та інші філософські праці виходять у видавництві «Арій». Замовляйте книгу онлайн на сайті або завітайте до офлайн-магазинів мережі Книгарня «Є», де вона представлена в розділі «Логіка». Також радимо звернути увагу на «Логіка: теорія та практика».
