Сєверодонецьк. Репортажі з минулого

Код: ІЛ-00019471
Читати уривок -37%
Паперова книга
В наявності

Special Price 349 ціна ЄКЛУБ КРАЩА ціна Regular Price 553
Доставка
від 0
Nova Poshta
Нова Пошта
від 0 до 69 грн
на відділення
69 грн
для замовлень від 799 грн
безкоштовно

в поштомат
55 грн
для замовлень від 599 грн
безкоштовно
UkrPoshta
Укрпошта
від 0 до 45 грн
на відділення
45 грн
для замовлень від 399 грн
безкоштовно
Meest
Meest Пошта
від 0 до 50 грн
на відділення
50 грн
для замовлень від 499 грн
безкоштовно
Оплата
Післяплата, карткою
Money
Післяплата
на пошті при отриманні замовлення
visa
mastercart
Картою
оплата картою на сайті
Знижка 37%, встигни!
Залишилось:
Автор Світлана Ославська
Видавництво Човен
Рік видання 2022
Мова Українська
Показати все

Анотація "Сєверодонецьк. Репортажі з минулого", Світлана Ославська

Ці репортажі, за одним винятком, написані у 2020–2021 роках. Вони розповідають про Сєверодонецьк до повномасштабного вторгнення Росії. Читач дізнається про те, яким було і чим жило до 2022 року це місто Луганщини, місто на межі Донбасу і Слобожанщини; як воно переходило від ідентичності радянського промислового міста до усвідомлення себе містом у незалежній Україні. Одні репортажі розповідають про людей цього міста, інші – про локації, треті – про важливі для Сєверодонецька події, зокрема 2004-го і 2014 року. Авторка народилася і виросла в Сєверодонецьку, тому в цій книжці балансує між репортажним письмом і суб’єктивним, часом іронічним, поглядом на місто.

Світлана Ославська — українська журналістка, репортерка, дослідниця культури. Народилася в Сєверодонецьку. Навчалася у Харкові та Києві. Живе в Івано-Франківську.
Співавторка документального проєкту Old khata project.

Світлана Ославська — українська журналістка і репортерка, що народилася в Сєверодонецьку. Її професійна діяльність визначається не лише журналістським вмінням розкривати події, але й високим рівнем дослідження культурних явищ.

"Сєверодонецьк. Репортажі з минулого" – це збірка репортажів, майже всі з яких створені протягом 2020–2021 років. Зібрані разом, вони розкривають образ міста до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. В кожному репортажі читач отримає унікальний погляд на життя та історію Сєверодонецька, міста на межі Донбасу і Слобожанщини.

Авторка розповідає, як місто еволюціонувало від ідентичності радянського промислового центру до свідомого, вільного міста незалежної Україні. Репортажі виткані з життя місцевих жителів, відвідин локацій і важливих подій, зокрема революції 2004 та війни, що почалася 2014 року. Ославська, яка народилася та виросла в Сєверодонецьку, послуговується унікальним поглядом місцевої мешканки, збалансованим між об'єктивністю репортажу та суб'єктивним аналізом, іноді іронічним, щоби передати атмосферу та характер міста від першої особи.

Видання приверне увагу тих, хто цікавиться сучасною українською історією, культурою і, зокрема, документалістикою в літературі. Ті, хто цікавиться розвитком міста в контексті історії та культурних змін, знайдуть в книзі цінні відомості та унікальний погляд авторки. Ці репортажі можуть бути цікавим джерелом інформації і для журналістів.

"Сєверодонецьк. Репортажі з минулого" Світлани Ославської можна купити в Книгарні «Є» як онлайн, так і в будь-якому з наших фізичних магазинів. Принагідно рекомендуємо звернути увагу на іншу документальну збірку письменниці – 

Write Your Own Review
Сєверодонецьк. Репортажі з минулого

Оцініть книжку вибравши відповідну кількість зірок

Якість книги

Цікавість книги

Сєверодонецьк. Репортажі з минулого

Репортажі з минулого

Увагу привернула мозаїка на обкладинці. Книга стала маленькою можливістю побувати в місті на сході, про яке я багато чула, але ніколи не бувала.

Це історії різних людей (не гірших, чи не кращих) за інших, об‘єднаних спільним місцем дії. Світлана Ославська знайомить читачів з містом свого дитинства та юності, оповідаючи про різні фрагменти його історії, та історій з життя його мешканців за різних обставин.

Дуже сподобалися репортажі "Наша Фукусіма" та "Оаза", інші також досить цікаві та атмосферні, але саме зазначені навіюють особисті асоціації.

Боляче усвідомлювати, що репортажі писалися до початку війни, та водночас це родзинка книги, частинка міста, що застигла на папері.

Цікавий читацький досвід, тішуся, що побачила та замовила у вас цю книгу.

Сєверодонецьк. Репортажі з минулого

Документ світу, якого більше немає.

Збірка репортажів Світлани Ославської - знайомої деяким читача своїми минулими репортажами, яка народилася в Сєвєродонецьку - це голос мого рідного міста, яке процвітало та дихало на повні груди до російського вторгнення.

Цікаво було познайомитися з різноманітними історіями та героями репортажів авторки, деякими невідомими фактами з історії міста.

Описані на сторінках книги «Сєверодонецьк. Репортажі з минулого» події та погляди можливо місцями суб‘єктивні, але точно реальні та цікаві.

Остання половина читалася з постійною думкою в голові, що нашого міста яким воно було раніше, та когось з героїв репортажів більше немає…

Ця книга залишиться культурним промінчиком історії міста та його мешканців, які були й будуть.

Радитиму прочитати широкому загалу читачів та містянам.