Пропонована читачам книга розповідає про Кобеляцьку організацію УКП (боротьбистів), яка влітку 1919 року, під час денікінської навали намагалася започаткувати Українську Повстанську Армію, утворивши на території Кобеляцького повіту для боротьби з денікінцями два партизанських полка…
Бойові шляхи цих та інших українських загонів призвели до звільнення України від білогвардійських загарбників, але одночасно з тим вони сприяли третьому приходу на Україну інших загарбників – московських більшовиків, які почали реалізовувати ленінську політику «воєнного коммунізма»: масові грабунки селян, конфіскації, реквізиції, мародерство, червоний терор, беззаконня і свавілля…
Намагаючись це припинити, керівники УКП (боротьбистів) неодноразово пропонували більшовикам шляхи до порозуміння і братської співпраця на спільному шляху до побудови соціалізму. Однак ті відмовились задовольняти ці законні і справедливі вимоги і продовжували жорстоку, антинародну політику, що вже в травні 1920 року і призвело до всезагального вибуху...
Українська революція початку XX століття стала полем боротьби за свободу, гідність і незалежність народу, але також відкрила безліч сторінок драматичного протистояння і незламного духу. Однією з таких сторінок є історія отамана Левченка.
Видання «Отаман Левченко: історично-документальний нарис» – це захоплива і водночас трагічна історія про створення Кобеляцької організації УКП (боротьбистів) у 1919 році, яка поставила перед собою амбітну мету: започаткувати УПА заради боротьби з денікінською навалою.
Автор Олекса Пугач детально розповідає про героїчний шлях двох партизанських полків, які не тільки відстоювали українську землю, а й стали частиною складного процесу звільнення України від білогвардійців.