Старе гніздо й молоді птахи (Класична проза)

Код: ІЛ-00044067
Читати уривок -33%
Паперова книга
В наявності

Sale Image

Special Price 360 грн Regular Price 535 грн
Доставка
від 0
Nova Poshta
Нова Пошта
від 0 до 60 грн
на відділення
60 грн
для замовлень від 799 грн
безкоштовно

в поштомат
55 грн
для замовлень від 599 грн
безкоштовно
UkrPoshta
Укрпошта
від 0 до 39 грн
на відділення
39 грн
для замовлень від 349 грн
безкоштовно
Meest
Meest Пошта
від 0 до 50 грн
на відділення
50 грн
для замовлень від 499 грн
безкоштовно
Оплата
Післяплата, карткою
Money
Післяплата
на пошті при отриманні замовлення
visa
mastercart
Картою
оплата картою на сайті
Знижка 33%, встигни!
Залишилось:
Автор Василь Мова
Видавництво Ще одну сторінку
Рік видання 2025
Мова Українська
Показати все

Анотація "Старе гніздо й молоді птахи (Класична проза)", Василь Мова

Пилип Загреба намагається керувати своїм господарством, але не може впоратись із власними дітьми. Дочки хочуть побратись проти його волі, сини відверто дурять. В хаті казна-що, а від світу Загреба давно відстав і не цікавиться ним. Спокій йому дають лише спогади про те, яким життям він, молодий козак, жив колись. А проте жити треба, от він, полковник Війська Чорноморського, і намагається. Попри те, що не приймає русифікацію, відхід від традицій, відмову від свого, добре знайомого. Він хоче балансувати, але чи можна зберегти себе, якщо не боронити своє і миритися з чужим — оцю проблему досліджує Василь Мова. «Старе гніздо» датоване кінцем ХІХ століття, але побачило світ аж 1907 року, після смерті автора. Майже забутий сьогодні твір передруковується з невеликими виправленнями.

Письменник, що більшість своїх текстів бачив лише у рукописах. Василь Мова – людина доби й переконань, яка залишила нам драму, що вперше прозвучала друком вже після його смерті. Твір «Старе гніздо й молоді птахи» – це не просто архівна знахідка, а текст, що розкриває складні вузли родинних і соціальних стосунків. Вперше надрукований 1907 року, він промовляє вголос і досі.

Полковник Пилип Загреба, якому світ вийшов з-під ніг. Він намагається тримати дім – не заради себе, а заради тих, хто його вже не слухає. Дочки йдуть проти його волі, сини занурені в власні справи, а він сам – у минуле. Не приймає ані російської мови в побуті, ані нових порядків. Його боротьба – тиха, але вперта. Він не збирається зрікатись ні себе, ні свого коріння. Поступово в тексті виникає світ, де реальні події переплітаються з відлунням минулого: військова честь, родинна відповідальність, страх втратити своє серед чужого. 

Історія повільна, насичена деталями побуту, розмовами, що дійсно могли лунати в кубанській хаті середини XIX століття. Тут є гіркий підтекст, недовіра до нових порядків, болісне прийняття того, що минуле не повернеться. 

Write Your Own Review
Старе гніздо й молоді птахи (Класична проза)

Оцініть книжку вибравши відповідну кількість зірок

Цікавість книги

Якість книги