Сяйво
| Автор | Стівен Кінг |
|---|---|
| Видавництво | Видавництво «КСД» |
| Перекладач | Олександр Красюк |
| Рік видання | 2024 |
| Мова | Українська |
| Кількість сторінок | 640 |
| Обкладинка | Тверда |
| Вага | 0.514 |
| ISBN | 9786171512979 |
| Формат | 133x205x35мм |
| Тип | Паперова книга |
| Наявність ілюстрацій | Ні |
| Перекладна | Так |
Анотація "Сяйво", Стівен Кінг
Культовий роман Стівена Кінга «Сяйво» з задоволенням читається поціновувачами трилерів та містики впродовж трьох десятиліть. Та проникливість, драматизм та культові головні герої виписані автором настільки багатогранно, що навіть часу непідвладний цей сюжет.
Письменник Джек Торренс влаштовується на роботу в фешенебельний готель «Оверлук» - мальовниче місце посеред засніжених вершин, за яким він має наглядати впродовж зими. Для нього це чудова можливість закінчити роботу над своїм твором, провести час з сином та дружиною, та ще й трохи заробити. Залишившись у велетенському готелі на самоті, кожен з членів родини Торренс дізнається про себе щось нове, адже це місце, здається, випробовує їх на міцність. 
Фанатики та маніяки: добірка книг про безумні родини
03.09.2020
Гіперопіка: книги про надмірний контроль дітей батьками
21.10.2020
“Історію Лізі” Стівена Кінга екранізовано
13.05.2021
Стівен Кінг підтримує юних письменників
16.02.2021
Стівен Кінг визначив найкращий фільм за його творами
06.01.2021
За трьома новелами збірки “Якщо потече кров” Стівена Кінга знімуть фільми
14.07.2020
Ростислав Семків: про Кінга і горор в українській літературі
05.01.2021
Ви знаєте, як народився роман Сяйво? Під час сну, коли С. Кінг відпочивав із сім'єю в готелі, у штаті Колорадо. О це так сон, на свій перший світовий бестселер. Ідея роману настільки вражаюча ну і звичайно залишається актуальною і до нині…
Перед тим, як почати читати книгу, я переглянув фільм Сяйво за 1980р. по роману Кінга, і скажу вам, що фільм виявився насправді найкращим із решти фільмів по романам Кінга, а також сюжетом, який в основному відповідав книзі. І хоча фільм за 1980р. тим хто не дивився рекомендую!!! свого жанру (триллер-горор) він налякає вас і буде до кінця лоскотати ваші нерви…
Весь роман побудований навколо готелю «Оверлук» який виявився готелем пекла або ж випробувань і спокус. Наші герої (Джек - батько і колишній шкільний викладач, письменник; Венді - дружина та мати і Дені - 5-6 річний син у якого є надздібність) відправились до готелю, де Джек отримав останній шанс проявити себе, а саме дописати п'єсу і також мати хорошу роботу - працювати доглядачем готелю.
Проблема втому, що Джек ледве покинув пити, його минуле, не може відпустити так просто, а приклад дитинства домашнього насильства, який подавав його батько також вдався у знаки. І йти працювати із сім'єю на довгий період часу в готель, який не просто готель, а готель із поганою славою, і де ти залишаєшся із своїм минулим, яке тебе переслідує - це дуже погана ідея.
Вся біда починається там, де нас не повинно бути, у випадку Джека це підвал де спокуса (а чому спокуса? а тому, що Джек письменник і письменникам потрібні натхнення і ідеї) лежала серед безлічі мотлоху - «альбом», який потрапив не в ті руки і явно, не в потрібний час. Із того моменту, Джека заполонив ЗЛОГОТЕЛЬ, як він це робив із іншими власниками. Джек цього не розумів спочатку, але його підсвідомість подавала те, чого Джеку не потрібно (потрібно випити…) І чим більше він все спростовував (речі які тут відбувались раніше і зараз яких немає, але підсвідомість їх відображає) тим більше готель брав над ним верх.
Мені сподобалось поводження Венді як мати і як друга для дитини, і хоч Дені більше полюбляв тата, все рівно Дені розумів, що тільки мама йому вірить. Також тут є герой Хеллоран (кухар готелю) він також мав надздібність як і Дені яку автор назвав Сяйвом і цей кухар полюбив Дені як свого сина.
Мені шкода Джека, який боровся, він не був поганим, він був хорошим батьком, другом і письменником, але готель знав всі його спокуси і всі його пожадливості тому і зробив із Джека маріонетку…
Можна багато ще написати, але я скажу вам по секрету - цей роман ідеальний горор, триллер, драма прочитавши, я хочу ще читати, стільки подій описані тут так реалістично, вам не треба фільму ви просто все змальовуєте у вашій уяві і це - якраз найкращий фільм.