Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/chomu-svit-garri-pottera-isnuye-i-pry-chomu-tut-syto-spohadiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Чому світ Гаррі Поттера існує і при чому тут Сито спогадів?

31.07.2020
Відгук

Автор про себе:

Працюю SMM-менеджером у Книгарні «Є». Люблю свою роботу і собак.


Проходячи з мамою вздовж рядів на ринку у Генічеську, я побачив яскраву книжкову обкладинку, де був зображений хлопчик в окулярах і шрамом на лобі. Скоріше за все, перед тим я нічого не чув про Гаррі Поттера, а спалах захвату від серії книжок спричинила викладка місцевих книгарів, які слідкували за світовими тенденціями через призму російського книжкового ринку.

«Абабагаламага» тоді (а це був 2004 рік) вже дісталася і до півдня України, але це був не Гаррі Поттер, а маленькі тоненькі книжки, які можна було придбати на пошті, прочитати, а потім виміняти, скажімо, на декілька карток з рідкісними покемонами. 

Мені здається, що серія книжок про Гаррі Поттера – це Вир пам’яті, що дає змогу відтворювати спогади – як з власного життя, так і зі світу Гаррі Поттера.

Додому я приїхав з першою частиною «Гаррі Поттер і філософський камінь» і одразу почав її читати. Я тоді також думав, що Дж. К. Роулінг насправді чоловік. Але не міг подумати, що філософський підтекст назви книжки і гендерна дискусія за участі Джоан Роулінг знову стане актуальною у 2020 році. Другу книжку «Гаррі Поттер і таємна кімната» я цілеспрямовано замовляв татові, що їхав до міста у справах.


Мені було 11 років і Гаррі Поттеру було 11 років. Ми обидва навчалися у школі. Певно, мали схожі переживання як для свого віку. Мабуть, саме тому магія світу Гаррі Поттера не здавалася нереальною. Безперечно, я розумів, що жарти брата з мамою щодо листа з Гоґвортсу – це жарти. Але в цьому, напевно, і полягає феномен магії світу Гаррі Поттера: світ Гаррі Поттера справді існує і такі жарти стають можливими через його існування. Не кожна книжка вміє настільки захопити уяву і почуття читача, щоб перенести в інший світ.

Після другої частини я одразу прочитав четверту «Гаррі Поттер і Келих Вогню», адже не міг не скористатися нагодою взяти її у одного з прихильників цієї серії, що приїхав на літо у село до бабусі. Тож для мене не було інтриги щодо того, хто такий Сіріус Блек. Хоч мітла «Блискавка» і з’являється у третій частині «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», проте це аж ніяк не означає, що варто пролетіти одразу до четвертої.

«Гаррі Поттер і Орден Фенікса» був подарунком на день народження від тітки та дядька (якщо що, то я і досі люблю, коли мені дарують на день народження товсті книжки). Шоста частина «Гаррі Поттер і напівкровний Принц» була тією, яку треба було чекати, поки вийде друком! Це було майже як із власним майбутнім – не знаєш, що буде далі. На той момент шоста частина була мрією номер один, яку здійснила мама. Відчуття, коли нарешті тримаєш у руках шосту частину – це взагалі Фелікс Феліцис!

«Гаррі Поттер та Смертельні реліквії» я позичив у тітки (яка тоді вже також захопилася Гаррі Поттером) і прочитав за дві доби.

Мені здається, що серія книжок про Гаррі Поттера – це Вир пам’яті, що дає змогу відтворювати спогади – як з власного життя, так і зі світу Гаррі Поттера. Спогади зумовлюються схожим контекстом – старий друг, місця, у яких ви були. 


Гаррі Поттер – це друг, що існує у часі і просторі незалежно від того, де і коли ви знаходитесь. З цим другом завжди можна поговорити і згадати минулі часи.


Я поки що не користувався Ситом спогадів, не перечитував книжки про Гаррі Поттера. Але одного разу точно це зроблю.
Читайте також:
Коментарі
Гаррі
05.08.2020

Це відгук про книгу, чи спогади про те коли і за яких умов були придбані книги?


Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%