Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/znakovi-ta-avtorytetni-knyhy-biohrafiyi-heniyiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Знакові та авторитетні: книги-біографії геніїв

01.02.2021
Відгук

Кращі книги в жанрі біографії завжди знаходять свого читача. Не секрет, що нам подобається дізнаватися ті чи інші факти з історії, культури та інших галузей саме крізь призму найбільш видатних їхніх представників. Це допомагає ніби унаочнити виклад безпосередніми прикладами із життя. Ну а читачам книги-біографії великих людей сприяють повірити у власні сили. Бо якщо це вдалося комусь видатному, котрий починав своє становлення з нуля, то чому не вдасться нам?

Це далі.jpgНадихаючі біографії найчастіше стосуються тих постатей, яких нині за здобутки називають геніями. Так, наприклад, варто виділити книгу Кетрін Інгрем «Це Далі». Вона розповідає про буття та творчість культового художника ХХ століття. Характерно, що ще за життя Далі був оточений сенсаціями, загадками та домислами, половину з яких продукував він сам.  Його химерна творчість і по сьогодні викликає численні рефлексії та думки. Як і творчість художника Ієроніма Босха.

Ієронім Босх. Видіння і кошмари.jpgОстанньому присвячене біографічне видання Нільса Бюттнера «Ієронім Босх. Видіння і кошмари». У ньому глибоко проаналізовано життя художника, упливи на його творчість, увагу  акцентують на біблійних та окультно-містичних підтекстах картин.

Ван Гог. Жага до життя.jpgДуже цікава, безперечно, і біографія Ван Гога. Хто з нас не пам’ятає цього темпераментного митця, що відрізав собі вухо та здійснював інші дуже екстравагантні вчинки? Йому присвячена книга Ірвінга Стоуна «Ван Гог. Жага до життя». Не можна не згадати і постать Леонардо да Вінчі. Справжній геній-універсал, що знався чи не на всіх науках свого часу. Да Вінчі — персоналізоване втілення Відродження з його системою мислення і поглядами.

Леонардо да Вінчі.jpgВидатному генієві присвячене ґрунтовне дослідження Волтера Айзексона «Леонардо да Вінчі». Немало дослідників звертало увагу на біографію Ернеста Гемінгвея. Цей письменник запам’ятався не тільки своїми творами, а й випадками із життя, поглядами та нетривіальними вчинками. Він начебто знайомий усім нам, але заразом приховує багато таємниць.

Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя.jpgРозкрити їх намагається робота Майкла Катакіса «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя». Іноді біографічне видання подає нам порівняння кількох відомих історичних постатей.

Черчилль та Орвелл.jpgСаме це можна побачити у книзі Томаса Рікса «Черчилль та Орвелл. Битва за свободу». Політик та письменник, її герої, працювали в різних сферах та навіть не були знайомі особисто, проте мали багато спільного. Крізь цю дуальність автор прописує все буремне ХХ століття.

Я, Ніна.jpgКниги-біографії знаменитих жінок також мають неабиякий попит. Так, видання Яніни Соколової та Ольги Купріян «Я, Ніна» розповідає драматичну історію про важку хворобу журналістки та її лікування. Воно написане на основі реальних подій.

Ґолда.jpgКнига Елінор Баркетт «Ґолда» розказує про очільницю Ізраїлю Ґолду Меїр – жінку зі сталевим серцем і залізною волею.

Жінка без гробівця.jpgВидання Мартіна Поллака «Жінка без гробівця. Розповідь про мою тітку» крізь жіночу постать демонструє трагізм періоду Другої Світової війни.

Ніцше.jpgБіографії філософів – книги, що дають змогу конкретизувати їхні погляди, систематизувати ті фактори, що вплинули на систему мислення. У такому разі, дуже цікавою є книга Тараса Лютого «Ніцше. Самоперевершення». Вона неабияк сподобається кожному, хто вивчає діяльність цього видатного німецького мислителя.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту