Візуалізація уяви: добірка книг з кращими описами образів
Коли інтелектуальна складова видання поєднується з естетичною, ми отримуємо чудову образну візуалізацію уяви та поглядів на світ і все, що довкола нього. Сьогоднішня добірка саме інтелектуально-естетична з описами-образами, які надовго закарбовуються у нашій пам’яті.
Інтелектуальні книги
Естетичні книги все більше підкоряють український видавничий ринок. Сьогодні багатьом читачам стає замало простого читання. Тексти, які від першої до останньої сторінки вкриті суцільними буквами на звичайному папері, приносять все менше задоволення. Саме тому з’являються такі видання як «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри чи «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» Діани Клочко. Видання, які надихають вже з першого погляду та дотику. Але окрім естетичного навантаження ці книжки також мають потужну інтелектуальну складову. Книжка Ганни Улюри повідає історії життя та творчості вагомих для літератури письменниць (відомих, знаних, інколи не заслужено забутих). Діана Клочко – занурить у ту частину українського мистецтва, яка довгий час була «не канонічною».
Купити книги українською мовою, насаджуватися чудовими та добре прописаними образами чи смакувати неймовірну мову авторів може кожний. Якщо шукаєте щось з такими характеристиками, вам варто приглянутися до творчості Тараса Прохаська. Його «Непрості» – це суміш магічного реалізму й альтернативної історії міфології українських Карпат. Історія, яка не залишить байдужою навіть затятого інтелектуала, а нове видання у формі артбуку подарує естетичне задоволення від кожної перегорнутої сторінки. Збірка «Так, але…» також вдало поєднує майстерне володіння словом та мистецьким смаком самого видання. Невеличкі замальовки в авторському стилі, наповненні життям, рефлексіями, неквапливою оповіддю та мудрість Прохаська.
Чи українські детективи та книги детективного спрямування загалом можуть бути інтелектуальними? Звісно, що можуть. Попри те, що певні жанри літератури до сьогодні вважаються «легким чтивом». Можливо ретро-детективи, наприклад, Владислава Івченка і читаються легко, але інтелектуальних ноток ці книги аж ніяк не позбавлені. «Стовп самодержавства. Тринадцять справ Івана Карповича Підіпригори» Івченка та Камаєва – ще одна історія про славнозвісного та відомого імперського сищика. Тільки тепер новий роман розповість передісторію Івана Підіпригори, змалює його юні роки та початок легендарної кар’єри. І все це на історичному тлі світанку минулого століття.
Кращі книги класики, витримані часом, перевірені епохами, важливі та потрібні сьогодні. Особливо, якщо говорити про українську класику. «Запрошення на Цитеру. Белетризовані біографії» – збірка, яка містить 6 белетризованих біографій від непересічних інтелектуалів нашої літератури: В. Домонтовича, Юрія Косача та Валерія Шевчука. Яскраві описи образи, психологізм тексту, історичне тло та відчуття повного занурення в епоху – це тільки невеличкий список, що може дати читачам ця збірка.