Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/vid-balzaka-do-stendalya-najkrashchi-knyhy-epokhy-realizmu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Від Бальзака до Стендаля: найкращі книги епохи реалізму

22.09.2021
Відгук

Зарубіжна література багата на різні напрямки й одним з найбільш відомих є, звісно, реалізм, що виник як певне протиставлення романтизму. Реалізм прагнув детально та правдиво змалювати події й дуже часто підіймав соціальну проблематику. Багато в чому цей напрямок перегукувався із самим духом ХІХ століття. Він не цурався описання політичного, економічного, повсякденного життя. Безперечно, до реалізму зверталась низка французьких, британських, українських, російських авторів. Напевне, кожен із них екстраполював у цей напрямок ті гострі питання, що хвилювали його зокрема й ту чи іншу національну літературу загалом. Так і з'явився цілий пласт надихаючих книг класики, котра актуальна й сьогодні. 

Гобсек.jpgРеалізм у зарубіжній літературі можна простежити за творчістю Оноре де Бальзака. Не буде помилкою сказати, що цей письменник стояв біля витоків напрямку не лише у французькій літературі, а й у світовій літературі загалом. Згадаймо повість Бальзака «Гобсек». Він зображує нам суспільство, де панує цілковита влада грошей, наживи та лихварства, а гонитва за прибутком, здається, геть витіснила людські цінності.

Батько Горіо.jpgАналогічна проблематика підіймається і в творі письменника «Батько Горіо». Цей роман досить критично показує читачам життя «світських кіл» Парижу.

Шагренева шкіра.jpgПоєднання реалізму з філософськими мотивами зустрічаємо в книжці Бальзака «Шагренева шкіра». Вона оповідає про запеклого гравця в казино, що після великого програшу збирався закінчити життя самогубством, та несподівано отримав дивний подарунок — шматок шагреневої шкіри, яка виконує будь-які бажання і в обмін на це забирає його роки життя.

Етюди про звичаї.jpgА ось збірка Бальзака «Етюди про звичаї» — це своєрідний морально-психологічний і реалістично-світоглядний портрет ХІХ ст. 

Пригоди Олівера Твіста.jpgВелику роль у становленні напрямку реалізму відіграв і Чарльз Діккенс. Твори цього британського письменника вирізнялися не лише морально-етичним підґрунтям, але й значною гостротою тем. Таким є й роман «Пригоди Олівера Твіста». Він розповідає історію про хлопчика, що боровся за власну долю мало не проти всього тогочасного суспільства.

Червоне і чорне.jpgІ як не згадати постать Фредеріка Стендаля? Його роман «Червоне і чорне» — це справжній шедевр світової класики. Автор майстерно зобразив історію Франції першої половини ХІХ століття, а головний герой твору став утіленням людини, що мордується між благородством та безпринципністю.

Пармський монастир.jpgІнший роман Стендаля, «Пармський монастир» у деталях розповідає історію Італії початку ХІХ ст. 

Хіба ревуть воли як ясла повні.jpgРеалізм в українській літературі також торкався дуже гострих тем. Зокрема, Панас Мирний у романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» зобразив соціальні проблеми українського села.

Кайдашева сім'я.jpgГоловний герой Чіпка намагався, як йому здавалося, боротися проти несправедливості, та зрештою ступив на злочинний шлях.  Книжка Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я» в деталях зображує побут українського села другої половини ХІХ ст. 

Кохання під час холери.jpgКниги в стилі магічного реалізму також дуже подобаються читачам. Зокрема, роман Габріеля Гарсіа Маркеса «Кохання під час холери» покаже глибоку історію почуттів, що непідвладні часу.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image