Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/top-5-knyh-pro-prostakiv-ta-nezhrab/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Топ-5 книг про простаків та незграб

06.07.2020
Відгук

Читати про недолугих людей буває весело та смішно до реготу, от тільки ми нечасто порівнюємо себе з цими диваками. Діючи ірраціонально, говорячи невчасно, вони мають свою історію та свою трагедію.

Вигадливий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі.jpgНайвідомішим простаком, якого ми пам’ятаємо ще зі шкільної програми  є Дон Кіхот з однойменної пригодницької книги для дітей класика іспанської літератури Мігеля Сервантеса. Разом зі своїм вірним зброєносцем Санчо Пансою Дон Кіхот вирушає у подорож, щоб завоювати прихильність своєї Прекрасної Дами Дульсінеї Тобосської. Кумедні пригоди, за якими нам доводиться спостерігати, свідчать про дитячу наївність Дон Кіхота та показують трагізм його становища: він добрий і вірний вигаданій місії, яку навряд чи здійснить.

Квіти для Елджернона.jpgПерелік книг про аутсайдерів доповнює зворушлива історія американського автора Деніела Кіза «Квіти для Елджернона». Головний герой Чарлі Гордон, розумово відсталий хлопець, погоджується взяти участь у операції-експерименті, яка зробить його розумним. Стаючи все більш кмітливим, Чарлі з’ясовує, що його давні друзі та все його оточення, насправді не такі люб’язні, якими здавалися. Експеримент безповоротно змінює життя Чарлі до нестерпності і він вирішує, що краще йому бути дурником.

Дивні люди.jpgРоман сучасного українського письменника Артема Чапая «Дивні люди» оповідає про хлопця Стьопу. Він – справжнісінький неандерталець, якого виховали в секретному місці. Аж ось Стьопі виповнилось вісімнадцять, його випустили в світ і виживай, як можеш. Все б добре, якби Стьопа не був надто наївним та непристосованим до людського життя. Глибока історія «Дивні люди» поєднує у собі уламки історій багатьох дивних людей, таких, яких не ставлять в приклад, таких, яким не завжди вдається впоратися з дитячими травмами.

Поросяча етика.jpgКниги про простаків частенько оповідають про звичайних сільських парубків та чоловіків, які не надто вправні у логічних роздумах. Іронічна та кумедна збірка оповідань «Поросяча етика» від американського класика О. Генрі розповідає саме про таких людей. Не те, щоб головні герої оповідань мали неналежне виховання чи були справжніми дурниками, аж ніяк! Просто їхня поведінка та їхні умовиводи залишають бажати кращого. Вам іноді доведеться червоніти за цих нехитрих селюків, або ж кепкуйте з них на здоров’я разом з автором і не думайте ні про що!

Пригоди бравого вояка Швейка.jpgКоли ведемо мову про книги-пригоди для дорослих, то обов’язково мусимо пригадати знамениті «Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека. Історичний сатиричний роман про пригоди одного солдата охоплюють життя всього суспільства напередодні та під час Першої світової війни. Тут є брудні справи дрібних чиновників, намагання триматись на плаву прогнилої буржуазії, налякані рекрути, селяни зі своїми істинними цінностями та багато інших людей. Абсурдна атмосфера непорозуміння між людьми висловлена автором у гіперболізованій формі: якось Йозефа Швейка відправляють у божевільню за простодушність, іншого разу він потрапляє в полон до своїх, бо необачно одягнув російський мундир.

Завжди розважать та покращать настрій у найбільш непередбачуваних ситуаціях книги-пригоди.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня Конституції

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%