Таємний агент: книги про шпигунів
Шпіонські книги-детективи – це те чтиво, яке ми залюбки беремо у відпуску, в подорожі залізницею чи літаком. Воно наповнює нас позитивними емоціями, а хвацький детективний сюжет викликає щирий подив та захват. Книги з художньої літератури цього напрямку завжди користуються популярністю, а їх сюжети охоче екранізуються режисерами.
Книги про агентів спецслужб дуже часто виходять цілими серіями. Найвідоміша з них – це, звісно, легендарна Бондіана Ієна Флемінга. Так, книга «Казино "Руаяль"» розпочинає історію про видатного суперагента. Вона розповідає про період кінця 1940-х і початок 1950-х, коли Холодна війна тільки набирала обертів, а протистояння комуністичного та капіталістичного світів розгорталося не стільки у відкритій боротьбі, скільки в шпигунських операціях.
Продовжує цю тему видання «Мунрейкер». З його сюжету читач дізнається про спроби диверсій по відношенню до британського королівського дому та буде вражений філігранною й точною роботою Бонда щодо їх уникнення.
Книга «Живи і дай померти» перенесе нас в колорит Ямайки з її пляжами та розвагами, за якими, втім, ховаються проблеми державного значення. На цей раз агент 007 почне боротьбу з фальшивомонетниками.
Зацікавить читача і видання «Діаманти назавжди». Погоні, перестрілки в поїздах, загадкові вбивства – тут є все те, за що ми так любимо цей жанр. Головне, звісно, діаманти – коштовні камені зваблюють своєю чистотою та красою, от тільки боротьба за них надто жорстока та брудна. Серія книг про Бонда – це золота класика світової літератури. Не дивно, що вона часто екранізувалася.
Книги про шпигунів дуже часто бувають засновані на реальних подіях. Варто згадати цикл творів Бориса Акуніна про агента й детектива Ераста Фандоріна. Розпочинає його книга «Азазель». Вона знайомить читача з головним героєм, розповідає, як той випадково став на шляху потужного й утаємниченого злочинного угрупування та, зрештою, втратив кохану.
Дія видання «Турецький гамбіт» переносить Фандоріна вже в період російсько-турецької війни 1877 року. Тепер він має розплутати клубок інтриг, від яких залежить доля всієї кампанії. Також Фандорін знайомиться з привабливою та авантюрною дівчиною Варварою Суворовою, але чи виникнуть між ними почуття?
В книзі «Левіафан» головний герой знаходиться на борту однойменного корабля та розплутує загадкове вбивство британського колекціонера.
Блискуча інтрига, карколомний сюжет та несподівана розв’язка притаманні й роману «Смерть Ахіллеса». Твори Акуніна буквально зачитуються його шанувальниками до дірок.
Варто згадати і книгу Андрія Кокотюхи «Вигнанець і перевертень». Її головний герой, колишній слідчий Платон Чечель, має розплутати загадкові вбивства в багатому маєтку на Харківщині.
Дитячі книги про шпигунів дуже часто закладають цю тематику у загальну фабулу твору. Як тут не згадати роман Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Його герої, Ява та Павлуша, знані бешкетники, але свого часу їм довелося навіть відслідковувати справжніх шпигунів!