Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/populyarni-knyhy-yaki-pysalysya-v-shukhlyadku/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Популярні книги, які писалися «в шухлядку»

11.11.2020
Відгук

Хроніка одного голодування.jpgЗгадуючи книги  написані полоненими, на думку одразу спадає комплект «Хроніка одного голодування. 4 з половиною кроки»  Олега Сєнцова. Завдяки диву, що дозволило авторові вивезти свої щоденники з російської в’язниці після звільнення, ми можемо ознайомитися із його думками та відчуттями під час ув’язнення. А збірка малої прози занурить у страшні будні арештантів країни-агресора.

Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву КДБ УРСР.jpg«Забороненою книгою» нашого часу є збірка «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, де в хронологічному порядку викладені всі документальні підтвердження щодо несправедливого суду над поетом та активістом, внаслідок якого він загинув у тюрмі.

Собор.jpgПередивляючись результати по запиту «класична література купити Україна», зверніть увагу на твір Олеся Гончара «Собор». Доля цього твору досить складна, адже через нібито особистий та політичний підтексти, що їх угледіли представники радянської влади, роман був заборонений. Та на щастя сучасні читачі мають змогу насолодитися цією книгою про становлення духовності та важливість історичної пам’яті для формування нації.

Червона літера.jpgКниги, що торкають за душу та зачіпають провокативні теми часто потрапляли в немилість. Роман «Червона літера» Натаніеля Готорна – не виняток. Розвінчання пуританських законів подане через історію кохання між заміжньою жінкою та священиком викликало неабияку хвилю обурення. Та головна героїня доводить, що попри остракізм та втрату усіх матеріальних благ можливо стати щасливою.

Гордість і упередження.jpgВідома художня класика, книги якої перекладені багатьма мовами та входять до шкільних програм не завжди була такою. От, наприклад,  твір «Гордість і упередження» Джейн Остін написала ще у 20 років, а потім змушена була кілька разів його переробляти, бо видавництво не влаштовували щораз інші моменти. Та як добре, що зворушлива розповідь про повне протиріч кохання містера Дарсі та Елізабет дійшла до нас в найкращому вигляді.

Собаче серце.jpg«Собаче серце» Михайлові Булгакову навіть не радили показувати видавцям, бо зміст відразу викликав сумніви щодо проходження цензури. Так і сталося, тому твір довго пролежав у столі. Проте нелегально ця політична сатира про перетворення собаки на людину потрапила до Німеччини та Англії, а вже в кінці 90х оригінальний текст офіційно надрукували в СРСР.

Лоліта.jpgСкандальний твір Владіміра Набокова «Лоліта», що описує заборонене почуття між маленькою дівчинкою та дорослим чоловіком, навіть 50 років потому викликає протиріччя та дискусії. Тож недивно, що в час першого видання його заборонили друкувати.

Ловець у житі.jpgКнигу «Ловець у житі» Джером Селінджер писав близько десяти років. Деякі глави взагалі від початку були окремими оповіданнями, що пізніше увійшли до відомого бунтарського твору про підлітка, який невдоволений американським режимом. У певних штатах історію забороняли як ту, що навіює небажані настрої та містить забагато нецензурної лексики.

Атлант розправив плечі.jpgФундаментальна праця Айн Ренд «Атлант розправив плечі» створювалася протягом дванадцяти років. А результат вражає уми читачів і досі. Капіталістичний світ, де єдиною релігією є економіка, а егоцентризм та прагматичність – рушійними силами прогресу захоплює та підштовхує до роздумів. 

Темна вежа.jpgЗ 1982 року почалася історія циклу «Темна вежа» Стівена Кінга, який сам автор називає своїм magnum opus. Багато читачів вже не вірили, що колись побачать завершення серії про стрільця Роланда. Проте наразі насолоджуватися можна не лише книгами, а й коміксами та екранізаціями.Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image