Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/kryvava-ta-solodka-knyhy-v-yakykh-klyuchove-mistse-zajmaye-pomsta/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Кривава та солодка: книги, в яких ключове місце займає помста

08.07.2021
Відгук

Game of thrones_1.jpgКниги про зраду та помсту, криваві протистояння та збоченні стосунки — це все про цикл «Game of thrones» Джорджа Мартіна. Це геніальна сага з детально пропрацьованим фентезійним усесвітом та героями, яких щиро обожнюєш або люто ненавидиш. Правителі Семи королівств Вестероса ніколи не жили в мирі. Але низка подій змусила їх цілком переглянути свої погляди щодо політики та стосунків між собою. Та ще над усім континентом нависла загроза: темна сила за Стіною пробудилася, аби знищити все живе.

Помста.jpgЦікаві книги, особливо проза для підлітків, завжди порушують важливі для суспільства питання, аби привернути увагу до певної проблеми. «Помста» Юлії Чернієнко торкається теми буллінгу. Головна героїня втомилася від цькування та знущань, якими щедро «нагороджували» її однокласники і надумала помститися їм жорстоко і криваво. І начебто все зрозуміло, але не покидає відчуття, що тут замішане щось іще. Чи зможе дівчина завершити задум?

Погана.jpgКниги про жіночу помсту, динамічні, із солодкуватим присмаком, з перчинкою. Саме така друга частина твору Клої Експозіто. «Погана» оповідає про злу близнючку, що буквально по трупах прийшла до свого щастя за рахунок життя сестри та її чоловіка. Але разом із розкошами вона отримала у спадок і купу проблем, здебільшого кримінальних. А тут ще й коханець кидає її напризволяще. Та героїня не з тих, хто пробачає зраду. Тож помста буде страшною.

Вдови. Помста.jpgТвори про помсту, що належать перу Лінди ла Платт, майстрині детективного жанру — це завжди щось приголомшливе. «Вдови. Помста» — продовження циклу про відчайдушних жінок, що насмілюються протистояти мафіозним синдикатам, аби змусити їх відповісти за смерть своїх чоловіків. Та чи справді всі вони померли? Бо дещо вказує на те, що один із них не лише живий, а ще й готовий підставити свою дружину та її подруг. Час викриття близько!

Твій погляд, Чіо-Чіо-сан.jpgКниги про помсту та любов — ці два почуття, що йдуть обіруч — часто  глибокі та неоднозначні. Яскравий приклад — «Твій погляд, Чіо-Чіо сан» Андрія Любки, трилер про українські реалії. Збивши на дорозі жінку, суддя легко уникає покарання. Але чоловік загиблої не готовий полишити все так і ладен довести вину вбивці за будь-яку ціну. Та чим усе обернеться для нього самого? Ця разюче прониклива проза не відпускає до останнього рядка.

Сила.jpgЩо трапляється, коли пригноблені раптово отримують надзвичайну силу, що змушує колишніх господарів ситуації тремтіти й ховатися? Про це можна дізнатися у фантастичному романі «Сила» Наомі Альдерман, де жінки тепер здатні вбити одним доторком завдяки розряду струму і готові показати всім, чого вони варті. Тільки потрібно пам’ятати, що будь-яке насилля породжує насилля, а помста — це не завжди найкращий вибір.

Керрі.jpgЯк себе почуває підліток, обмежений у спілкуванні з однолітками та змушений в усьому підкорятися матері, яка, здається, несповна розуму та схильна до релігійного фанатизму? Ці відчуття прекрасно передає Стівен Кінг у творі «Керрі», де однокласники постійно кепкували над дівчиною, що значно від них відрізнялася через перераховані вище моменти. Та Керрі нічого з цього не забула — і кожен кривдник отримає по заслузі. 

HHhH. Голову Гіммлера звуть Гайдріх.jpgІсторичний роман Лорана Біне «HHhH. Голову Гіммлера звуть Гайдріх» заснований на реальних подіях. Двом диверсантам доручено здійснити помсту державного масштабу – ліквідувати Гайдріха, праву руку Гітлера, людину, яка спланувала чимало операцій, що забрали тисячі людських життів, зокрема єврейської нації. Та смерть такої особи не лишається непоміченою і за неї доведеться заплатити не тільки тим відчайдухам. Це роман-біль, роман-нагадування про ті віхи історії, які ніколи не повинні повторитися.

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image