Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/krashchi-heroyi-antypody-v-klasychnij-literaturi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Кращі герої-антиподи в класичній літературі

02.04.2020
Відгук

Книги з сильними головними героями завжди приваблювали читача. Книги з жорстоким головним героєм також. Читачі втомились від ідеально правильних персонажів, які завжди чинять правильно. Адже людській натурі притаманна і темна сторона. Останнім часом книги про антигероїв та книги про антагоністів користуються популярністю. Ми склали для вас короткий перелік таких  літературних образів. 

Книги про суперзлодіїв

Джокер.jpg«Джокер» від Брайана Аззарелло
Ви точно знаєте хто такий Джокер, можливо бачили недавній фільм чи читали комікси. Персонаж складний та багатогранний, часом відверто огидний і страшний, часом абсурдний і схиблений. Можна підібрати безліч епітетів, але серед них не знайдеться слова нудний. Бо навіть найяскравіший образ завжди усміхненого злочинця, ховає в собі глибокий душевний смуток. 

Шістка Воронів.jpg«Шістка Воронів» та «Королівство Шахраїв» від Лі Бардуго
Хто сказав, що головні герої, завжди, порядні і чесні? Дилогія Лі Бардуго повністю переосмислює цей стереотип.  Герої її книг справжні покидьки, зрадники і злодії, одним словом погані хлопці. І це чудово. Всі «шість воронів» справжні пройдисвіти, вони не розмінюються пишномовними фразами чи прагненнями врятувати світ. Вони просто хочуть вкрасти дещо дуже цінне, а тому приходиться працювати разом, ділитися секретами і йти до кінця. Серія читається напрочуд легко, з розвитком сюжету ми дізнаємося, про минуле героїв, саме тому зрозуміти їх легше. Цікавий стиль письма, увага до деталей та неочікувані сюжетні повороти — все це робить дилогію справді вартою уваги. Якщо ви втомилися від «правильних» героїв Лі Бардуго вас не розчарує.

Механічний апельсин.jpg«Механічний апельсин» від Ентоні Берджеса
Існують книги, які стають популярними завдяки випадку, так було із романом Берджеса. За екранізацію взявся Стенлі Кубрик, відомий американський режисер. Це дало поштовх книзі, вона стала бестселером. Автор часто обурювався, що з тридцяти написаних ним романів знають тільки цей. У будь-якому разі «Механічний апельсин» справді вартий уваги. Твір написаний сленгом, зокрема російським, як пояснювали пізніше, відбиток «холодної війни». Головний герой  нічим не кращий, Алекс — ватажок вуличної банди.  Бійки, крадіжки і насилля — для нього це звична справа. Здавалося, в таких людей вже немає майбутнього, окрім голих стін камери. Однак, автор дає герою другий шанс. Чи може людина змінитися, а чи існує межа, коли вороття вже нема?  Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у «Механічному апельсині».

Колекціонер.jpg«Колекціонер» від Джона Фаулза
Фредерік Клегг працює у муніципалітеті, клерком, він тихий та закомплексований, у вільний час  колекціонує метеликів. Юнак не вірить в себе, саме тому так і не наважується зізнатися у почуттях прекрасній Міранді. Час йде, а почуття до дівчини не зникають. Хлопцю щастить, він виграє чималу суму, здавалося ось вона, можливість почати спочатку. Та минуле рідко зникає безслідно, от якби можна було і Фредеріку залиши собі, як отих метеликів під склом.