Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/knyzhky-pro-te-yak-vlashtovana-ekonomika/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Книжки про те, як влаштована економіка

07.10.2020
Відгук

Знання економіки полегшують наше існування. А розуміння економічних процесів допомагає якнайкраще налагодити, покращити та розвинути наше буденне життя. Та чи дійсно, економіка така складна, як її малюють? Зовсім ні, і наша добірка покаже вам, що економіка може бути легкою та цікавою. 

Євро та боротьба ідей.jpgЕкономіку важко уявити без монетарної та валютної політики. «Євро та боротьба ідей» – книжка, яка досліджує питання євровалюти у контексті кризи валютної політики Європейського Союзу. Наслідки світової кризи 2008 року, серйозні економічні проблеми деяких країн-членів спонукають до пошуку відповідей на це питання. Що ж стало причиною таких подій? До чого тут філософські відмінності між країнами-засновницями та різне політичне бачення реалізації поставлених цілей розвитку ЄС? Автори книжки провели комплексне історико-економічне дослідження, яке проливає світло на все, що пов’язане з європейською економікою. Якщо вас цікавить ЄС, як політичний союз. Чи ви просто хочете пірнути в його історію, крізь призму економіки та валютно-монетарної політики? Тоді ця книжка саме для вас.   

Економіка. Інструкція з використання.jpgІсторично так склалося, що економічні теорії, принципи завжди вважають чимось надважким для розуміння. Але невже економіка настільки складна річ, що розуміти її можуть тільки обрані?  Ха-Юн Чанґ  і його найвідоміша книжка «Економіка. Інструкція з використання» розвінчують цей міф. Книжка простими словами, з наочними та зрозумілими прикладами розповідає про все, чим живе та дихає економіка. Від історії науки до сучасних економічних принципів, з якими ми стикаємося у повсякденному житті. Економіка – це легко, цікаво та корисно. Так можна описати кредо Ха-Юн Чанґ. І «Економіка. Інструкція з використання» тому чудовий приклад.

Наркономіка.jpgВсе ще думаєте, що економіка нудна сфера? Спробуйте поглянути на неї з іншої сторони. Наприклад, які економічні інструменти використовують у певній (можна і  нелегальній) сфері. Або які економічні закони впливають на неї. Спростити завдання вам допоможе книжка Тома Вейнрайта «Наркономіка. Як працює економіка картелів». У ній ви знайдете багато цікавих фактів, порівнянь роботи наркокартелів та світових корпорацій. І все це з позиції економіки, бізнесу та інших дотичних сфер. Ви точно здивуєтеся скількома економічними інструментами (маркетинг, піар,  управління людськими ресурсами, аутсорсинг тощо) послуговується наркобізнес.

Передбачувана ірраціональність.jpgМи – істоти раціональні. І в будь-якій ситуацію аналізуємо всі варіанти й обираємо найкращий для себе. Такий погляд на людину мають представники класичної економіки. Та чи дійсно ми завжди все обираємо раціонально? Зовсім ні, відповідає нам поведінкова економіка. А Ден Аріелі у своїй книжці  «Передбачувана ірраціональність» іде ще далі. Ми – ірраціональні, каже він, та часто діємо мимовільно та імпульсивно. Окрім того, такі наші дії досить легко можна передбачити та скеровувати в потрібне русло. В основі «Передбачуваної ірраціональності» різноманітні експерименти, які покликані показати читачам чому ми воліємо купувати зовсім не потрібні речі. Чи чому ми потрапляємо у пастки та маркетингові приманки. Або пояснити  причину вимкнення мозку перед чимось «безкоштовним».

Читайте також:
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Подарунок для книголюбів

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%