Книжки про те, як влаштована економіка
Знання економіки полегшують наше існування. А розуміння економічних процесів допомагає якнайкраще налагодити, покращити та розвинути наше буденне життя. Та чи дійсно, економіка така складна, як її малюють? Зовсім ні, і наша добірка покаже вам, що економіка може бути легкою та цікавою.
Економіку важко уявити без монетарної та валютної політики. «Євро та боротьба ідей» – книжка, яка досліджує питання євровалюти у контексті кризи валютної політики Європейського Союзу. Наслідки світової кризи 2008 року, серйозні економічні проблеми деяких країн-членів спонукають до пошуку відповідей на це питання. Що ж стало причиною таких подій? До чого тут філософські відмінності між країнами-засновницями та різне політичне бачення реалізації поставлених цілей розвитку ЄС? Автори книжки провели комплексне історико-економічне дослідження, яке проливає світло на все, що пов’язане з європейською економікою. Якщо вас цікавить ЄС, як політичний союз. Чи ви просто хочете пірнути в його історію, крізь призму економіки та валютно-монетарної політики? Тоді ця книжка саме для вас.
Історично так склалося, що економічні теорії, принципи завжди вважають чимось надважким для розуміння. Але невже економіка настільки складна річ, що розуміти її можуть тільки обрані? Ха-Юн Чанґ і його найвідоміша книжка «Економіка. Інструкція з використання» розвінчують цей міф. Книжка простими словами, з наочними та зрозумілими прикладами розповідає про все, чим живе та дихає економіка. Від історії науки до сучасних економічних принципів, з якими ми стикаємося у повсякденному житті. Економіка – це легко, цікаво та корисно. Так можна описати кредо Ха-Юн Чанґ. І «Економіка. Інструкція з використання» тому чудовий приклад.
Все ще думаєте, що економіка нудна сфера? Спробуйте поглянути на неї з іншої сторони. Наприклад, які економічні інструменти використовують у певній (можна і нелегальній) сфері. Або які економічні закони впливають на неї. Спростити завдання вам допоможе книжка Тома Вейнрайта «Наркономіка. Як працює економіка картелів». У ній ви знайдете багато цікавих фактів, порівнянь роботи наркокартелів та світових корпорацій. І все це з позиції економіки, бізнесу та інших дотичних сфер. Ви точно здивуєтеся скількома економічними інструментами (маркетинг, піар, управління людськими ресурсами, аутсорсинг тощо) послуговується наркобізнес.
Ми – істоти раціональні. І в будь-якій ситуацію аналізуємо всі варіанти й обираємо найкращий для себе. Такий погляд на людину мають представники класичної економіки. Та чи дійсно ми завжди все обираємо раціонально? Зовсім ні, відповідає нам поведінкова економіка. А Ден Аріелі у своїй книжці «Передбачувана ірраціональність» іде ще далі. Ми – ірраціональні, каже він, та часто діємо мимовільно та імпульсивно. Окрім того, такі наші дії досить легко можна передбачити та скеровувати в потрібне русло. В основі «Передбачуваної ірраціональності» різноманітні експерименти, які покликані показати читачам чому ми воліємо купувати зовсім не потрібні речі. Чи чому ми потрапляємо у пастки та маркетингові приманки. Або пояснити причину вимкнення мозку перед чимось «безкоштовним».