Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/dobirka-knyh-pro-vyshukanu-zhinochu-pomstu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Добірка книг про вишукану жіночу помсту

01.06.2020
Відгук

Сюжет помсти червоною ниткою проходить крізь історію та культуру людства. До цієї теми завжди звертаються поети, письменники, драматурги, художники та інші митці. Сама ж помста постає для нас у найрізноманітніших сутностях: підла, вишукана, обгорнута у шати болю, смутку чи розчарування. А ще є дрібна, на перший погляд жартівлива та солодка. Правда, не завжди солодка помста у підсумку залишається хоч би на крихту солодкавою. Тому, нехай помста залишається тільки на сторінках художніх творів та у нашій добірці. 

Книги про помсту підлітків

Граф Монте-Крісто.jpgПочнемо з книги про зраду та помсту, яка стала чи не еталоном такої літератури. Безумовний канон, перша асоціація при згадці слові «помста». Звісно, це ми про роман «Граф Монте-Крісто» Александра Дюма. Вічно актуальний сюжет зрадженого всіма юнака, який ціллю всього подальшого життя обирає месництво кривдникам. Жага помсти дозволяє йому вижити у в’язниці, втекти із неї та оригінальним способом здійснити особисте правосуддя. Та чи заспокоїть його душа після цього? «Граф Монте-Крісто» чудовий зразок пригодницького роману, який досі полонить та заставляє задумуватися про свої вчинки та життя.

Таврована.jpgФентезі помсту, або елемент помсти у фантастичних романах присутній чи не в кожному романі цього жанру. Воно і не дивно, адже відплата може стати небувалим рушієм до певної мети (історія Едмонда Дантеса із «Графа Монте-Крісто» зайвий раз тому підтвердження»). «Таврована» Сесілії Ахерн – підлітковий роман-антиутопія, у якому найвищою аксіомою та цінністю є ідеальність. Усе підпорядковано тільки їй. Ідеальний світ, думки, ідеї, вчинки. А за найменший переступ – тавро та подальші наслідки. Головна героїня роману за всіма мірками ідеальна, але непередбачувана ситуація змушує її вчинити не так, як усі чекають від неї. Ось тоді вона вирішує боротися і відплатити своїм кривдникам.     

Помста.jpgПро помсту в зарубіжній літературі ми трохи поговорили. Тепер приділимо час і  українській літературі. Мотиви відплати та розплати за вчинені образи та біль присутні у багатьох наших творах. Одним із таких є повість Юлії Чернієнко «Помста». Це історія про звичайне життя підлітків: з мріями про щастя, найкращих друзів та справжнє кохання. Але для головної героїні через знущання та цькування у школі таке життя перетворюється на справжнє пекло. А коли чаша терпіння наповнилася по вінця, вона вирішує підірвати тих, хто завдав їй стільки болю. Повість підіймає надзвичайно актуальну тему шкільного булінгу та його наслідків.                 

Твій погляд, Чіо-Чіо-сан.jpgЛюбовні романи про помсту також не нехтують ідеєю розплати. До того ж, вони розкручують її у найрізноманітніші, а інколи в досить несподівані, способи. «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан» Андрія Любки зовсім не роман-«лав бургер». Це більше психологічна історія про найболючіші теми українського суспільства. У центрі сюжету прагнення головного героя помститися судді-вбивці та всій гнилій системі за смерть своєї коханої. Суддю було виправдано, тому підстав для цього є чимало. Але чим далі заглиблюєшся в текст, тим неоднозначніше все стає.Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image