Чорно-білі клавіші: добірка книг про піаністів
З цієї добірки книжок так і лине музика. Мелодії, що надихають на різні звершення, ноти, що заспокоюють душу, мотиви, що розслаблюють розум. Та за кожною сонатою, фортепіанним концертом, симфонією чи популярним треком стоїть людина. Композитор, виконавець чи слухач із власними буденним життям, проблемами та історіями.
Художня література про музикантів задовольняє нашу цікавість і відкриває нові грані про відомих нам людей. Ми звикли уявляти митців як когось далекого, відірваного від життя. Але ми забуваємо, що кожний із них – це також звичайна, проста, людина.
Роман Доржа Бату «Моцарт 2.0» не переносить нас у часи геніального віденського класика. Навпаки, він переміщує самого Моцарта в сучасний Нью-Йорк. Яким побачить наш світ чоловік із XVIII століття? Як він пристосується до нових реалій життя (наприклад, до метро, щільного трафіку чи висоток) та чи зможе створити ще один музичний шедевр, але за допомогою сучасних технологій? Погодьтеся, уже тільки це тягне на цікаву пригоду, що інтригує.
А ось Богдан Коломійчук у своєму романі «Моцарт із Лемберга» розповідає про життя іншого Моцарта, сина Вольфганга Амадея – Франца Ксавера. Він без сумніву талановитий та здібний, але, на жаль, у Відні назавжди залишиться в тіні генія свого батька. Тому хлопець вирішує досягнути визнання за межами столиці імперії, наприклад, на Галичині й у Львові. Також цей роман – історія про юнацькі пристрасть, максималізм, дворові інтриги та любов.
Купити книги про музику ви завжди зможете в нашій інтернет-книгарні. Але не лише їх, а й узагалі кращі прозові книги на будь-який смак і жанр. Та повернімося до нашої добірки.
Головний герой роману «Сліпий музикант» Володимира Короленка з дитинства захоплюється музикою і музичними інструментами. Особливо клавішними. Він напрочуд тонко відчуває кожен порух звуків, подих почутого. Музика дає змогу йому справді бачити (сам хлопець з народження не бачить), відчувати, дорослішати, боротися, дружити та кохати.
Щось схоже трапляється і з головним героєм повісті Ульфа Старка «Золоте серце». Малий Людвіґ — справжній віртуоз, відданий музиці. Здається, що клавішами він вміє передати яскраву палітру власних дитячих почуттів та емоцій. Якось він зустрічає дівчину і в його серці спалахує щось нове і незнане — перше кохання. Свої почуття він, звісно, намагатиметься передати через музику.
Книги про музикантів та любов занурюють нас у дивовижні та захопливі історії та світи. Романи «До музики» та «Ріка» Кетіля Бйорнстада — дві частини однієї трилогії про юних музикантів у консерваторії. Вони дружать, змагаються між собою в першості, творять, люблять, ненавидять та підставляють один одного. І все пов’язане силою музики та її прихованими можливостями.
«Рон-н-рол» Сергія Мартинюка – це наша перепустка за лаштунки справжнього музичного гурту. У цьому романі зображено світ по той бік глядацької сцени. Але що ж нас там чекає: море алкоголю, наркотиків чи сексу; чи, може, орди навіжених фанаток; а, можливо, титанічна праця, концерти, важкі репетиції, вічний пошук вдалих мотивів та звуків? Після прочитання кожен із нас знатиме відповідь.
Музика в художній літературі також може бути й своєрідним фоном для різноманітних історій, подій, психологічних та емоційних станів. Далі саме про такі книжки.
Девід Мерлоуз любить грати на фортепіано етюдики та п’єски. Також він не проти створити декілька музичних пасажів чи фантазій. Ну справжня-таки витончена натура. Але якби ж. Цього чоловіка бояться всі друзі, його уникає дружина та ненавидить власний син. Він справжній тиран і жахлива людина. Чому це так і чи справді є за що Девіда не любити чи зневажати, читайте в романі Едварда Сент-Обіна «Патрік Мелроуз. Не зважай».
Антиутопічний роман Ентоні Берджеса «Механічний апельсин» наче продовжує тему про те, що жорстокість людини та її витончена любов до музики не виключають одне одного. Головний герой книжки — надзвичайно жорстокий та холоднокровний тип. Дружба, любов до інших, співчуття та милосердя для нього нічого не значать. Його життєвий шлях – це саморуйнування. Але водночас він часто слухає класичну музику і схоже, що насолоджується нею.
Кожна сторінка роману «Шумовиння днів» Бориса Віана просякнута джазом та щемким коханням. Музика, настрій лунають з піанококтейлю (винахід головного героя), поки розгортається історія чотирьох друзів: їхнє знайомство, спалах ніжної закоханості, випробування хворобами та зрештою єдиного можливого в цьому світі завершення.