Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/e-shcho-chytaty/5-prychyn-shcho-zavazhayut-chytaty/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

5 причин, що заважають читати

08.04.2019
Відгук

Книжки — це, без сумнівів, багатство. Поціновувачі книжок, заходячи до книгарні, бачать те саме, що і золотошукачі — в родовищах. Книжки блищать, знаджують до себе, а інколи — це між нами — підморгують і ніби показують, мовляв, не дивись на ціну, купуй з заплющеними очима, ні про що не пожалкуєш.

Після провалу в пам'яті, як це часто буває після відвідин книгарні, погляд переводиться на поличку (а дія відбувається вже вдома) — і ця книжка стоїть та усміхається. А ти йдеш по справах.

Отож, ми поміркували і виокремили 5 причин, що заважають читати вже куплену книжку і спробували запропонувати рецепт подолання цієї хвороби — хвороби не читання книжок.

Причина 1. Кожна нова книжка — це потенційно незабутній досвід.

Щоразу цей досвід новий і переживається особливо. Не завжди радісно — адже книжка може і рубанути сокирою, а потім ходи на роботу, спілкуйся з друзями, стікаючи кров'ю. Кафка, звичайно, правий — книжки мають зачіпляти. Тож інколи приємніше просто помилуватись на книжкового друга, який ще не вийняв назовні свої пазурі.

Причина 2. Ви збираєте антибібліотеку Умберто Еко.

Сотні, тисячі, мільйони, мільярди (потрібне виділіть курсором) непрочитаних книжок на вашій полиці — свідчення того, що ви виокремили саме їх. І в перспективі знаєте, що читати з тієї чи іншої теми. Більше того, ви знаєте про існування саме цих тем. А інші люди, котрі читають усі книжки, скоріш за все, не знають про ці теми. Інакше кажучи, непрочитані книжки — це перевага. Ви в будь-який момент можете до них повернутись. Якщо серденько засумує за чимось невизначеним, ваш мозок буде знати, що це «щось невизначене» стоїть на другій згори поличці ліворуч.

Причина 3. Ви спілкуєтесь з людьми, котрим не цікаві книжки.

Або все набагато серйозніше. Ви спілкуєтесь з людьми, котрим не цікаві книжки, які читаєте саме ви! Якщо все зайшло так далеко, то ситуацію необхідно терміново виправляти. Знайдіть однодумців, що читають схожі книжки або цікавляться схожими темами, і ви не зчуєтесь, як книжки з вашої полиці поступово будуть прочитуватись... Вашими друзями :)

Причина 4. Ви занадто зациклюєтесь на читанні.

Тобто, не читанні. Ви вважаєте книжку скарбом і пошепки називаєте своїм золотцем. Хочете, щоб усі книжки світу були у вашій бібліотеці. Мрієте оселитись і жити в книгарні, а дехто з вас вже надіслав резюме. Що робити в такій ситуації? Нічого не змінити, процес вже розпочався.

Причина 5. Кожній книжці — свій час.

Інколи хочеться прочитати усе, що має друковані літери — газети, флаєри, вивіски, а якщо книжка трапиться під руку — це як зірвати джекпот. Проте, на жаль, так буває не завжди. Часом, книжка (ба, навіть багато книжок) не йде, прямо як у школі. Якщо це не Достоєвський чи Діккенс, відкладайте в сторону і ні про що не жалкуйте. Ваша книжка знайде вас, вразить і не відпустить. Тоді, коли менше всього будете очікувати на це.