Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/yurij-yanovskyj/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Юрій Яновський - книги та біографія

Юрій Яновський

Біографія Юрія Яновського дає змогу зробити висновок про неоціненний внесок цієї людини у розвиток української літератури та кінематографу.

Народився Юрій Іванович Яновський влітку 1902 року в с. Майєрове на території сучасної Кіровоградщини в сім’ї заможних землевласників, що мали дворянське походження. Освіту здобував у Єлисаветградському реальному училищі та Київському політехнічному інституті, де познайомився із майбутнім конструктором ракет Сергієм Корольовим. 

Цікавим фактом про Юрія Яновського і кіно в його біографії є те, що 1925 року в досить молодому віці він стає фактичним очільником Одеської кіностудії та безпосередньо впливає на розвиток українського кінематографа. Саме він відриває талант Олександра Довженка та робить з Одеської кіностудії свого роду чорноморський Голлівуд.

У літературі Юрій Яновський починає як поет, спершу російськомовний, потім українськомовний, але згодом швидко переходить на прозу. 1927 року переїздить до Харкова. Протягом другої половини 20-х — 30-х роки видає збірки новел, романи «Майстер корабля», «Чотири шаблі», «Вершники», декілька сценаріїв та п’єс. Його твори також нерідко піддаються радянській критиці, їх навіть забороняють, та попри це Яновський належить до чільних радянських українських письменників.

1939 року повертається до Києва, де мешкає у відомому будинку для письменників Роліт. Під час Другої світової війни працює редактором часопису «Українська література», а також військовим кореспондентом. 1945 року бере участь у Нюрнберзькому процесі як кореспондент. 1947 року пише роман «Жива вода», який критика звинувачує в націоналізмі. Яновський згодом переробить цей твір та видасть під назвою «Мир». 1948 року публікує збірку «Київські оповідання», яка, повністю відповідаючи вимогам цензури, не становитиме собою нічого вартісного, з мистецької точки зору. Усе життя перебуває під тиском із боку влади, що помітно позначається на його творчості.

25 лютого 1954 року Юрій Яновський помирає.

Твори Михайла Старицького — це поезія, проза, а також легендарна драматургія, яка залишається популярною і сьогодні.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image